Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

O tom, že herci často stvárňujú postavy iného veku, než je ich vlastný, sme ti na EMEFKA priniesli viacero článkov (napríklad tu a tu). Podobne to však býva aj v prípade filmových rodičov a detí. Skutočný vekový rozdiel medzi hercami je často úplne nezmyselný a nelogický.

Samozrejme, divák musí pristúpiť na hru, že v skutočnosti sa dívame na staršie postavy, ale aj tak to niekedy nepríjemne bije do očí. Nižšie sme pre teba vybrali 10 takýchto príkladov.

1. Indiana Jones a Posledná krížová výprava

V kultovom dobrodružnom filme Indiana Jones a Posledná krížová výprava od Stevena Spielberga si slávneho dobrodruha Indianu Jonesa zahral neopakovateľný Harrison Ford. Zároveň sme sa vo filme zoznámili aj s jeho otcom v podaní Seana Conneryho. Zaujímavé ale je, že vekový rozdiel medzi oboma hercami je 12 rokov. Ford mal vtedy 46 a Connery 58 rokov.

moviestillsdb.com/Paramount Pictures

2. Sklenený

Universal Pictures

Triler Sklenený natočil M. Night Shyamalan a išlo o pokračovanie jeho predchádzajúcich filmov Vyvolený a Rozpoltený. V tretej časti sme sa opäť stretli aj so záporákom Elijahom Priceom (Samuel L. Jackson) a jeho matkou (Charlayne Woodard). Jackson mal však v čase nakrúcania 71 rokov a Woodard 66 rokov. Filmový syn tak bol starší než jeho matka.

Universal Pictures

3. Alexander Veľký

Historický epos Alexander Veľký vznikol pod taktovkou Olivera Stonea. Dobyvateľa Alexandra si zahral Colin Farrell, jeho matku Olympias stvárnila Angelina Jolie. Tomu sa ale na plátne dalo len ťažko veriť, keďže medzi hercami bol rozdiel len jeden rok a bolo to aj dosť viditeľné. Angelina Jolie mala 29 a Colin Farrell 28 rokov.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

4. Protivné baby

V prípade tínedžerskej komédie Protivné baby od Marka Watersa si tvorcovia nad tým, aby obsadili vekovo pasujúcich hercov, príliš hlavu nelámali. Rachel McAdams, ktorá stvárnila Reginu, jedno z najpopulárnejších dievčat strednej školy, mala v čase nakrúcania už 26 rokov. Jej matku stvárnila Amy Poehler, ktorá zase mala len 33 rokov.

Paramount Pictures

5. Skrotená hora

Romantická dráma Skrotená hora od Anga Leeho zaberá väčší časový úsek v živote hlavných hrdinov, avšak najmä ku koncu je bolestne vidieť, že rozdiely medzi nimi a ich filmovými deťmi sú veľmi malé. Platí to hlavne pre Heatha Ledgera, ktorý si vo filme strihol Ennisa Del Mara.

Jeho dcéru Almu si zase strihla Kate Mara. Ledger mal však v tom čase len 25 rokov, pričom Mara bola len o štyri roky mladšia.

Focus Features

6. Pán prsteňov: Návrat kráľa

Aj v epickom vyvrcholení fantasy trilógie Pán prsteňov s podtitulom Návrat kráľa od Petera Jacksona objavíme vekovú disproporciu. Tak napríklad Denethor (John Noble) mal v čase nakrúcania 55 rokov, pričom jeho filmový syn Boromir (Sean Bean) 44 rokov.

New Line Cinema

7. Rocketman

moviestillsdb.com/Paramount Pictures

Hudobná dráma Rocketman o živote speváka a skladateľa Eltona Johna vznikla pod režisérskym vedením Dextera Fletchera. Taron Egerton, ktorý si zahral hlavnú úlohu, mal v tom čase 30 rokov. Jeho filmovú matku Sheilu si zahrala Bryce Dallas Howard. Tá je však od neho staršia len o 8 rokov.

moviestillsdb.com/Paramount Pictures

8. Star Trek

Vo filmovom reboote sci-fi klasiky Star Trek od J. J. Abramsa postavu Spocka stvárnil Zachary Quinto. Vo filme sa objavila aj jeho matka Amanda Grayson, ktorú si strihla Winona Ryder. Rozdiel medzi hercami je však len 6 rokov. Quinto mal v tom čase 32 a Ryder 38 rokov.

Paramount Pictures

9. Hobit: Smaugova pustatina

moviestillsdb.com/Warner Bros.

Vo fantasy Hobit: Smaugova pustatina od Petera Jacksona sme sa opäť stretli so starým známym Legolasom, ktorého si opäť strihol Orlando Bloom. Zároveň sa na plátne objavil aj jeho otec Thranduil, ktorého si zahral Lee Pace. Bloom mal v čase premiéry 36 rokov, pričom jeho filmový otec bol dokonca ešte o dva roky mladší! I keď v tomto prípade by sa to dalo vziať na milosť, keď uvážime, že elfovia starnú predsa len inak než ľudia.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

10. Forrest Gump

Aj v prípade oscarovej dramédie Forrest Gump od Roberta Zemeckisa s hlavným hrdinom prežijeme niekoľko desiatok rokov. Forresta stvárnil Tom Hanks, pričom jeho matku si strihla Sally Field. Rozdiel medzi nimi je však len 10 rokov (Hanks mal vtedy 38 rokov a Field 48 rokov). Niekoľko rokov predtým si dokonca spolu zahrali v romantickej komédii Pointa, kde stvárnili zamilovaný pár.

moviestillsdb.com/Paramount Pictures
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť