Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Hovorí sa, že umelci majú svoje maniere a občas sa s nimi ťažko spolupracuje. Herci, pravdaže, nie sú žiadnou výnimkou. O tom si sa mohol presvedčiť už v našich predchádzajúcich článkoch (prvý tu, druhý tu). V tomto článku ti prinášame ďalších 10 hercov a herečiek, ktorí majú (či mali) problém udržať svoju komplikovanú povahu na uzde.

1. Gwyneth Paltrow

Sympatickú Gwyneth Paltrow poznáme napríklad z marveloviek, ale aj z titulov ako Talentovaný pán Ripley, Zamilovaný Shakespeare, Taká zvláštna rodinka či Sedem. Herečka má na konte aj Oscara a jeden Zlatý glóbus. Okrem jej nespochybniteľného talentu ju ale sprevádza povesť herečky, s ktorou sa ťažko spolupracuje.

Podľa všetkého je v súkromí veľmi chladná, nepríjemná a má premrštené požiadavky. Takto sa podľa viacerých zdrojov nespráva len k hereckými kolegom a štábu, ale aj k svojim fanúšikom.

moviestillsdb.com/Paramount Pictures

2. Marlon Brando

Marlon Brando patrí medzi herecké legendy, o tom niet pochýb. Zahral si v takých kultoch ako Štvanica, Krstný otec, Superman či Apokalypsa. Zdá sa, že vo svojich mladých rokoch bol Brando bezproblémový kolega, ale s pribúdajúcimi rokmi sa stával čoraz nervóznejším a nevrlejším.

Často sa dostával do konfliktov s režisérmi a odmietal ich požiadavky. Pri nakrúcaní béčka Ostrov Dr. Moreaua sa dokonca ani nenamáhal prečítať si scenár a štáb mu musel repliky opakovať pred každou klapkou. Za účasť vo filmoch si navyše účtoval horibilné sumy.

moviestillsdb.com/Paramount Pictures

3. Lea Michele

Herečku a speváčku Leu Michele poznajú najmä fanúšikovia seriálov Glee či Scream Queens. Práve počas jeho nakrúcania ale vyšla najavo Leina nie príliš pozitívna povaha. Podľa herečky Samanthy Marie Ware bola Lea k ostatným drzá a vulgárna. Nebola tak núdza o hádky a konflikty. Lea Michele sa neskôr ospravedlnila a uznala, že jej správanie k druhým bolo „necitlivé a nevhodné“.

moviestillsdb.com/Fox Network

4. January Jones

January Jones si môžeš pamätať napríklad z chváleného seriálu Mad Men (za ktorý si odniesla dve nominácie na Zlatý glóbus), ale aj z filmov Piráti na vlnách, X-Men: Prvá trieda, Neznámy či Good Kill. Jones je nepochybne famózna herečka, ale aj jej povesť dosť pošramotilo jej správanie. Podľa jej spolupracovníkov je January dosť často nepríjemná a chladná.

Veľkej popularite sa netešila ani medzi novinármi, ktorí s ňou robili rozhovory. Podľa nich bola odmeraná a nepríjemná. Na druhej strane treba dodať, že vyslovene vážne problémy na pľaci zrejme nikdy nemala.

moviestillsdb.com/20th Century Fox

5. Dustin Hoffman

Dustina Hoffmana iste netreba zvlášť predstavovať. Ide o jedného z najlepších hercov histórie, o čom svedčia aj jeho výkony vo filmoch Rain Man, Spáči, Vrtieť psom, Hľadanie Krajiny nekrajiny či Meyerowitz Stories. Hoffman má na konte aj dvoch Oscarov a šesť Zlatých glóbusov. Zrejme ale tiež ide o veľmi svojrázneho umelca.

Podľa ľudí, ktorí s ním nakrúcali, je Dustin totálny perfekcionista. To je, samozrejme, skôr dobrá vlastnosť, ale v prípade Hoffmana išlo o zaťažkávajúcu skúšku pre všetkých jeho kolegov. Často sa dožadoval opakovania záberov a neraz sa kvôli tomu s režisérmi hádal.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

6. Jennifer Aniston

Populárnu Jennifer Aniston všetci poznáme ako Rachel zo sitcomu Priatelia (za seriál si odniesla aj Zlatý glóbus). Okrem toho v jej filmografii nájdeme aj kvalitné kúsky ako Marley a ja, Šéfovia na zabitie, My sme Millerovci či Cake. Hoci sa Jennifer teší veľkej popularite medzi fanúšikmi, medzi kolegami nie je taká obľúbená.

Jej kolegovia ju obvinili z toho, že sa správa až príliš snobsky a jej požiadavky sú nemiestne premrštené. Jennifer je vraj zameraná na luxus a na pľaci sa často s režisérmi hádala, pričom neraz došlo aj na fyzickú konfrontáciu.

moviestillsdb.com/Paramount Pictures

7. Cybill Shepherd

Cybill Shepherd hrala vo viacerých chválených filmoch a seriáloch. Spomenúť môžeme komediálne seriály Cybill a Moonlighting, triler Taxikár, dramédiu Alice či komédiu The Heartbreak Kid. V poslednej dobe sa jej ale príliš nedarí a objavuje sa skôr v podpriemerných televíznych filmoch. Zrejme na tom má podiel aj jej komplikovaná povaha.

Z pľacov prichádzali správy o tom, že Cybill sa na všetkých díva zvrchu, je snobská a zahľadená do seba. Vďaka tomu s ňou mali konflikty herci aj režiséri.

moviestillsdb.com/ABC

8. Madonna

Madonna je v prvom rade speváčka, ale vidieť sme ju mohli aj vo viacerých filmoch. Zmienku si zaslúžia tituly Tiene a hmla, Veľké víťazstvo, Štyri izby či Evita. Faktom ale ostáva, že spolupráca s hudobnou hviezdou nebola pre režisérov a ostatných hercov príliš príjemná. Madonna sa totiž odmietala riadiť inštrukciami režisérov a hrala skrátka po svojom.

Tým ale privádzala do zúfalstva celý štáb. Rovnako tiež mala tendencie až príliš kecať režisérom do ich práce.

moviestillsdb.com/Touchstone Pictures

9. Gene Hackman

Herecký klasik Gene Hackman už je na hereckom dôchodku, ale jeho kariéra je naozaj impozantná. Zahral si v takých peckách ako Strašiak, Rozhovor, Superman, Horiace Mississippi, Nezmieriteľní, Firma či Wyatt Earp.

Nedá sa povedať, že by mal Hackman vyslovene reputáciu herca, s ktorým je ťažké spolupracovať, ale niekedy svojim kolegom dokázal poriadne brnkať na nervy. Pri nakrúcaní komédie Taká zvláštna rodinka boli na dennej báze konflikty medzi ním a režisérom Wesom Andersonom. Nepríjemný bol aj k ostatným hercom, ktorí označili skúsenosť s ním za „vyslovene strašidelnú“.

moviestillsdb.com/Paramount Pictures

10. Jennifer Lopez

Aj Jennifer Lopez je v prvom rade speváčka, svoju stopu ale zanechala aj vo svete filmu. Za výkony vo filmoch Selena a Zlatokopky si odniesla nominácie na Zlatý glóbus. Okrem toho sa objavila v tituloch Anakonda, Cela, Svadby podľa Mary, Smiem prosiť? či Nová šanca. Mnoho režisérov a hercov ju ale nepovažuje práve za ideálnu kolegyňu.

Podľa nich premrštené požiadavky, potrpí si na luxus a často má neúctivé poznámky na adresu ostatných hercov. Veľmi neslušne sa vraj správa aj k letuškám či čašníkom. Dokonca s nimi odmieta priamo hovoriť a radšej povie svojmu asistentovi, ktorý sedí vedľa nej, čo má letuške povedať. Podľa mnohých je to skrátka nafrnená žena s hviezdnymi maniermi.

moviestillsdb.com/STX Entertainment

Ak ťa tento článok zaujal, predchádzajúce časti nájdeš tu

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť