Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Odhliadnuc od toho, že šach je tiež šport, existuje viacero rôznych iných športov, ktoré stoja za spoznanie. Ak nie si ich horlivým fanúšikom, je vysoká pravdepodobnosť, že si doteraz vôbec netušil, v čom všetkom ľudia súťažia po celom svete.

Okrem klasických športov, ktoré sú mnohým známe a majú zastúpenie aj na olympiáde, existujú aj športy, o ktorých si zrejme netušil, že vôbec existujú.

Metlobal

Áno, metlobal sa naozaj hrá. Dokonca sa v ňom usporadúvajú aj Majstrovstvá Európy a Slovensko v zastúpení nechýba. U nás existujú dva tímy, jeden nájdete v Bratislave a druhý v Košiciach. Muklovský metlobal sa hrá s piatimi loptičkami, no, žiaľ, nie sú čarovné. Nechýba však ani povestná zlatá strela. V prípade, že si jeden z fanúšikov, ktorý si vždy chcel zahrať metlobal, máš konečne šancu.

Freestyle inline slalom skating

O tomto športe vie len málokto. Je to disciplína, kde sa porozkladajú na zem kužele v troch rôznych vzdialenostiach a cieľom súťažiaceho je preslalomovať cez ne za doprovodu hudby tak, aby to vyzeralo čo najlepšie.

Kužele sú od seba vzdialené 0,5, 1 a 1,5 metra. Tento šport je spojením tanca, korčuľovania na kolieskových korčuliach a samozrejme, slalomu. Ak to niekto vie naozaj dobre, tak je to pastva pre oči.

Nosenie manželky

Možno to znie smiešne, ale v tomto športe sa dokonca usporadúvajú aj majstrovstvá. Cieľom je preniesť svoju manželku na pleciach cez pripravenú prekážkovú dráhu. Sú povolené tri druhy nosenia manželky a podmienkou je, že musí mať minimálne 49 kíl. Ten, kto sa s manželkou dostane do cieľa ako prvý, vyhrá toľko piva, koľko váži jeho manželka.

Pretláčanie nohami

Šport, ktorý by asi nebol veľmi po chuti ľuďom, ktorým sa hnusia bosé nohy. Tak, ako sa môžeme pretláčať rukami, sa dá aj nohami. Pravidlá takéhoto pretláčania sú totožné ako u pretláčania rukami.

Podvodný hokej

Ako vám už navráva názov, podvodný hokej je spojenie ľadového hokeja a potápania sa v bazéne. Cieľom hry je dopraviť olovený puk pomocou malej hokejky do bránky súpera. Hráči takéhoto hokeja musia byť vybavení nielen poriadnou kondičkou, ale aj objemom pľúc, keďže sa hokej hrá bez kyslíkových bômb. Takýto hokej sa totiž hrá so šnorchlom a potápačskými okuliarmi.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/is-sport-UIy8apR2tg9RS)

Naháňanie syra

Každý rok v Anglicku na vrchu kopca Cooper’s Hil pustia dole syr, ktorý následne naháňa niekoľko súťažiacich. Znie to síce smiešne, ale syr dosahuje rýchlosť až 110 km/h. Pri snahe dolapiť syr sa teda nekotúľa kopcom len on, ale aj súťažiaci.

Skákanie pupkáča

Vec, ktorej sa pri skoku do vody väčšina z nás vyhýba. Poriadny pleskáč alebo pupkáč je však princípom tohto športu. Dá sa povedať, že je to určite dosť bolestivý šport. Cieľom je, samozrejme, čo najväčší pupkáč. Zaiste vyhrávajú najobjemnejší páni. V prípade, že máš sebadeštruktívne sklony, našiel si šport, ktorý ti bude vyhovovať.

Bossaball

Tento šport pochádza zo Španielska, kde sa teší veľkej obľube. Je to šport, v ktorom sa spája futbal, volejbal a gymnastika. Hrá sa medzi dvoma tímami a zaujímavosťou je, že sa ho hráči hrajú na nafukovacej trampolíne. V tejto hre môžete loptu prehodiť na druhú stranu ktoroukoľvek časťou tela.

Youtueb/Bossaball International

Extrémne žehlenie

Po nosení manželky je tu ešte jeden bizarný šport. Tento však nevykonávajú ženy, ako by sme sa mohli nazdávať. Keďže ide o dosť nebezpečný šport, majú ho v obľube hlavne muži. Podstata hry je jednoduchá – treba navštíviť odľahlú lokalitu a vyžehliť si tam oblečenie. Čím extrémnejšia, tým lepšie.

Hádzanie vajec

Kde inde by sa mohol usporadúvať šampionát v tomto športe, ak nie v Anglicku. Princípom hry je, že sa stretne pár, ktorý si musí hodiť vajíčko čo najďalej bez toho, aby sa rozbilo. Zdá sa to nemožné? Raz sa podarilo hodiť vajíčko až 81 metrov tak, že ostalo celé, čím bol pokorený rekord 76 metrov.

Titulná fotka:  Quidditch Canada, sickchirpse


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť