Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

U niekoho je vrchol hereckého umenia orgazmus, u iných presviedčanie rodičov, že naozaj všetci v triede dostali päťku. A u skutočných hereckých kapacít je to schopnosť stvárniť niekoľko rôznych postáv v tom istom filme. Ideálne tak, aby o tom diváci nemali ani poňatia.

1. Herec Benedict Cumberbatch hrá vo filme Doctor Strange hlavnú postavu, no stvárňuje aj Dormammu

Walt Disney Pictures

2. Aladin by bez modrého džina ani neexistoval. No málokto vie, že Robin Williams, ktorý sa za ním skrýva, požičal svoj hlas aj pouličnému obchodníkovi

Walt Disney Pictures

3. Jon Favreau bol nielen režisérom filmu Vianočný škriatok, no dokonca si v ňom aj zahral. Jedna úloha mu očividne nestačila, tak si zobral na plecia rovno dve – doktor a narval.

New Line Cinema

4. Ikonická Mary Poppinsová by bez Dicka Van Dykea stratila svoje čaro. Ten v tejto snímke vystupuje ako Bert, no rovnako aj ako Mr. Dawes Sr.

Walt Disney Productions

5. Mark Hamill bol síce v Posledných Jedioch primárne Luke Skywalker, no chopil sa aj menšej roly v kasíne ako Dobbu Scay.

Walt Disney Productions

6. Za postavou Stromobrada v Pánovi prsteňov sa skrýva herec John Rhys-Davies, ktorý vo filme hral aj Gimliho

New Line Cinema

7. Steve Coogan sa v animáku Mimoni premenil na Profesora Fluxa a strážcu veže

Universal Pictures

8. V uletenej vojnovej komédii z roku 2008 Toto je Sparta! vystupuje herečka Crista Flanagan ako niekoľko postáv, medzi nimi aj Škaredá Betty a Oracle.

New Regency Pictures

9. Atlas mrakov bol veľmi náročný film na natáčanie rovnako ako na pozeranie. Herci museli stvárňovať niekoľko rôznych postáv a zvládli to naozaj bravúrne. Napríklad Tom Hanks predstavoval 6 rôznych postáv.

Cloud Atlas Productions

10. Jack Black mal možnosť stvárniť vo filme Goosebumps R. L. Stinea, no zároveň prepožičal svoj hlas desivo vyzerajúcej bábke Slappymu.

Columbia Pictures Corporation

11. Vesmírne gule uzreli svetlo sveta v roku 1987. Režíroval ich Mel Brooks, ktorý si v nich zároveň zahral Prezidenta Skrooba a Yogurta.

Metro-Goldwyn-Mayer

12. Ten istý herec – Warwick Davis – ktorý hrá rokfortského profesora Filiusa Flitwicka, hrá aj škriatka Griphooka.

Warner Bros.

13. Vo filmovej verzii Petra Pana z roku 2003 si zahral herec Jason Isaacs rolu Kapitána Hooka aj pána Darlinga

Universal Pictures

14. Mike Myers si v Austinovi Powersovi zahral hneď niekoľko úloh, od tej hlavnej, cez tučného bastarda až po doktora Zloducha.

New Line Cinema

15. V Happy Feet dvojke vystupuje Robin Williams ako Lovelace aj ako Ramon.

Warner Bros.

16. Animovaná vianočná klasika Polárny expres zožala svojho času obrovský úspech. Mimo iného zaň vďačila aj výkonom Toma Hanksa, ktorý bol opäť obsadený do niekoľkých úloh, napríklad sprievodcu či Santa Klausa.

Castle Rock Entertainment

17. V druhej časti Noci v múzeu sa herec Hank Azaria premenil na Kahmunraha, ale aj bývalého prezidenta Spojených štátov Abrahama Lincolna.

Twentieth Century Fox

18. A na záver legenda, Eddie Murphy. Ten má na konte niekoľko filmov, v ktorých stvárňoval viac ako jednu postavu, no ten najznámejší je pravdepodobne Cesta do Ameriky. V nej hral okrem hlavnej postavy princa napríklad aj kaderníka či Saula.

Paramount Pictures

Zdroj: wikipedia.org
Titulná fotka: Paramount Pictures


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť