Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Zvládnuť 36 schodov znie ako niečo, čo nemôže robiť problém človeku s funkčnými nohami. Spraviť perfektnú stojku na hlave, to je už o niečo ťažšie. Čo tak vyskákať tých 36 schodov len za použitia hlavy? Ako ukázal Li Longlong z Číny svojím svetovým rekordom, všetko sa dá.

Nie je veľkým prekvapením, že skákanie na hlave sa teší v Číne veľkej popularite. Čínski akrobati a kaskadéri patria k absolútnej svetovej špičke a prísne vychovávaní profesionáli sú schopní nadľudských výkonov. Riskantný kúsok je len ďalšou výzvou, ktorú sú odhodlaní pokoriť.

Ringling Bros Circus GIF by Ringling Bros. and Barnum & Bailey - Find & Share on GIPHY

Disciplína má prísne pravidlá – súťažiaci sa schodov nesmie dotknúť inou časťou tela ako svojou hlavou a medzi jednotlivými „skokmi“ nemôže spraviť prestávku dlhšiu ako 5 sekúnd. Akrobatovi našťastie prácu uľahčuje vankúšik, ktorý má pripevnený o hlavu a vďaka nemu si po vystúpení neodnesie spomienku v podobe trvalého poškodenia mozgu.

Li Longlong je v tomto biznise jednoznačne najlepší a svoje svetové prvenstvo si drží už od roku 2012. V decembri 2012 sa mu podarilo pokoriť 34 schodov. Rovnaký výsledok vtedy dosiahol aj jeho krajan Zhao Xiaolong. O tri roky neskôr zdolal 36 schodov, čo je výkon, ktorým sa môže pýšiť ako jediný na svete.

Zdroj: guinessworldrecords.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť