Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Veľkou súčasťou tejto pandémie bolo odlúčenie a pocit samoty. Nielenže sme vyše roka poriadne nevideli svojich priateľov, kolegov (to sa dá občas oželieť) a známych, mnohí ľudia ostali kompletne odstrihnutí od svojich rodín. Ak bývali v inom okrese či dokonca štáte, jednoducho mali smolu. Mohli spolu tak maximálne telefonovať a dúfať, že celá táto katastrofa čo najskôr pominie.

Najhoršie to bolo s malými deťmi. Predsa len, dospelý človek sa za rok zas tak radikálne nezmení – možno trochu priberie, možno mu z pobytu medzi štyrmi stenami a hádok o poslednú rolku toaletného papiera decentne prepne, ale inak žiadna dráma. Ale bábätko? To rastie ako z vody, dnes je o polovicu väčšie, ako bolo včera a za rok je z neho prakticky úplne nový človiečik.

Shutterstock

Táto láskavá babka sa však na to snažila pozerať z tej lepšej stránky. Hoci jej bolo nepochybne veľmi ľúto, že svoje prvorodené vnúča nemôže poriadne vystískať a vraziť mu na líčko jednu poriadne ulepenú pusinu, rozhodla sa čas tráviť zmysluplne. A trénovať. Ako presne sa dá trénovať na stretnutie s vnúčatkom? Nuž, čítaj ďalej a pochopíš.

Keď nie je bábätko, zastúpi ho ryža

„Moja mama kvôli pandémii ešte nevidela svoje prvé vnúča, ale tak sa naň teší, až trénuje, ako ho bude nosiť na rukách, s 5-kilovým vrecom ryže,“ píše na svojom Twitteri redaktorka a spisovateľka Vivian. Jej sestra počas karantény priviedla na svet bábätko, no ona aj jej mama museli počkať na očkovanie, kým sa s ním vôbec mohli zoznámiť.

Z fotografie rozkošnej čerstvej babky sa stal okamžitý virál s tisíckami lajkov a ľudia si ju zamilovali. „Úžasné. Toto by malo putovať do nejakého fotoarchívu z tejto pandémie, aby to jedného dňa objavili budúce generácie,“ napísal jeden z používateľov. „Toto je nádherné aj srdcervúce zároveň,“ vyjadril sa zase niekto ďalší.

Našťastie, príbeh sa dočkal šťastného konca a po absolvovaní očkovania už babke a vnúčatku nestálo v ceste vôbec nič. „Má to len jeden háčik,“ hovorí Vivian. „Na nedávnej preventívnej prehliadke moju neter vážili a zistili, že už má viac ako päť kíl. Hádam si mama z ryže dostatočne vytrénovala ruky, aby to zvládla.“

„Najšťastnejšia babička a veľmi poslušné ryžové bábo.“

Zdroj: VivianHo / Twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť