Pondelok 6.12.2021
sk
Mikuláš
, Nikolas
cz
Mikuláš
, Mikoláš,Nikolas

Aj tá najjednoduchšia činnosť, doslova detská hra, sa môže premeniť na súťaž. Hojdanie sa na hojdačke si bežne nespájame s veľkými športovými výkonmi a rekordmi, ale aj táto disciplína má svojho majstra. Je ním 12-ročný Sean Lewis z New Yorku, ktorý na hojdačke strávil vyše 36 hodín, informuje WHEC.

Pred niekoľkými rokmi Seanov otec zavesil v záhrade hojdačku, ktorú si chlapec úplne zamiloval. Seanova obsesia prerástla až do toho, že spolu s otcom začali zisťovať, či sa s touto zábavkou spájajú nejaké rekordy. Zistili, že doterajším oficiálnym svetovým rekordom bolo 32 hodín bez prestávky. Sean sa rozhodol, že ho pokorí.

Ako Sean vydržal dlhé hodiny sedieť?

Muselo ísť predsa o extrémnu záťaž pre jeho zadnicu. Chalan dobre vedel, do čoho ide, a preto sa adekvátne pripravil. Celý čas mal na sebe oblečené vystlané cyklistické šortky, ktoré mu zabezpečili maximálne pohodlie.

Ešte väčšou pomocou však bola podpora a fandenie, o čo sa postarala Seanova rodina, blízki a aj náhodní ľudia. Chlapcov otec Matt je na svojho potomka nesmierne hrdý. Na Seanovi oceňuje predovšetkým jeho obrovskú silu vôle, ktorú všetkým predviedol.

Svojou 36-hodinovou jazdou dokázal mladý muž prekonať oficiálny svetový rekord a aj niekoľko neoficiálnych. Jeho vlastný rekord zatiaľ nie je oficiálne zapísaný, pretože ľudia z Guinnessovej knihy rekordov sa stále venujú procesu kontroly a nový najlepší výkon bude zaznamenaný až po schválení.

Zdroj: whec.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť