Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Máš rád hudobné dokumenty? V tom prípade ťa zrejme poteší, že do slovenských kín smeruje zaujímavo vyzerajúci projekt Tempos. Jeho režiséri Nazarij Kľujev, Roman Kelemen a Maxim Kľujev sa v ňom pokúsili zmapovať kariéru známeho rapera Patrika „Rytmusa“ Vrbovského.

Na pozadí príbehu jedného hudobníka ale zároveň dostávame pohľad na tri dekády slovenského hip-hopu. Okrem Rytmusových vrcholov a pádov tak budeme mať možnosť nazrieť na to, ako sa hip-hop na Slovensku formoval a ako prebiehal jeho vývoj.

Rytmusovi fanúšikovia, samozrejme, nebudú ochudobnení o rôzne zákulisné informácie a nečakané nástrahy, s ktorými sa spevák počas svojej kariéry stretol.

Okrem samotného Rytmusa v dokumente vystúpia aj mnohí jeho kolegovia a ľudia, ktorí ovplyvnili jeho tvorbu. „Produkovať tento film je pre náš tím splnený sen,“ prezradil Nazarij Kľujev, jeden z režisérov. „Vyrastali sme na skladbách od Rytmusa. Ako štáb do filmu vkladáme veľa energie a srdce fanúšika. Veríme, že to bude aj divák cítiť.“

Trailer sľubuje pôsobivý dokumentárny film, ktorý by mohol osloviť aj tých, ktorí sa v slovenskom hip-hope príliš neorientujú. Je jasné, že primárne je film cielený na Rytmusových fanúšikov, ale zdá sa, že tvorcovia nezabudli ani na ostatných divákov a ponúknu im mnohé pozoruhodné informácie z prostredia slovenskej rapovej scény.

Na Slovensku má tento žáner rozhodne zaujímavú históriu, takže režiséri rozhodne mali z čoho čerpať. V kinách by sme tak mohli dostať nielen vyrozprávanie jedného pozoruhodného príbehu konkrétneho hudobníka, ale aj komplexnejší pohľad na dejiny a vývoj hip-hopu na Slovensku. Do našich kín Tempos zamieri už 27. februára 2020.

Continental Film

Zdroj: Continental Film, Red Bull Presents


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť