Pondelok 6.12.2021
sk
Mikuláš
, Nikolas
cz
Mikuláš
, Mikoláš,Nikolas

V štúdiu Warner Bros. uvažujú o novom uchopení Supermana. Informáciu o tom priniesol aj portál Screenrant. Postavu Supermana už stvárnilo veľa rôznych hercov.

Pokiaľ ostaneme len na poli celovečerného filmu, tak medzi najvýraznejších predstaviteľov tohto komiksového hrdinu sa zaradili Christopher Reeve, Brandon Routh a naposledy Henry Cavill. Ten si Supermana zahral vo filmoch Muž z ocele, Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti a Justice League. Počítalo sa s ním aj ďalej, ale všetci vieme, ako to s DC univerzom dopadlo.

Justice League sa stala prepadákom, Suicide Squad nám nanovo predstaví James Gunn a štúdio Warner Bros. stoplo viacero rozpracovaných projektov. Výraznejšie úspechy slávili snáď len Wonder Woman a Aquaman. Ako to bude s univerzom ďalej, je otázne. Je však jasné, že producenti sa nemienia vďačnej postavy Supermana vzdať len tak.

moviestillsdb.com/Warner Bros.

Supermana si zahrá černošský herec

Chceli by však k tejto postave pristúpiť odlišne. Zahrať by si ju totiž mal herec tmavej pleti. Ešte predtým, než zakuklení rasisti začnú nadávať, mali by si uvedomiť, že s černošským Supermanom sa stretávame aj na stránkach komiksov v postavách Calvina Ellisa a Val-Zoda. Zatiaľ ale nie je jasné, či bude v centre nového supermanovského príbehu práve niekto z nich. Ako producent snímku zaštíti talentovaný J. J. Abrams, pričom talentovaný komiksový scenárista Ta-Nehisi Coates už poctivo píše scenár.

Podľa dostupných informácií sa chcú tvorcovia čo najviac držať komiksovej predlohy. Je teda možné, že sa opäť stretneme s postavou Kal-Ela (Clark Kent), ale tentokrát v podaní černošského herca. Možno by ale bolo prospešnejšie siahnuť po iných postavách. Predsa len, ďalší príbehovo rovnaký origin už vidieť zrejme nepotrebujeme. Zároveň prichádza do úvahy aj možnosť, že by sa dej mohol odohrávať v 20. storočí.

moviestillsdb.com/Walt Disney Studios Motion Pictures

Kto si ale zahrá hlavnú úlohu? O tom zatiaľ tiež nič nevieme, ale v kuloároch sa hovorí, že by to mohol byť Michael B. Jordan, známy napríklad z komiksovky Black Panther od konkurenčného Marvelu. Samotný herec to ale (zatiaľ?) nepotvrdil. Práca na scenári potrvá ešte dlhé mesiace. Ak všetko pôjde dobre, mal by byť hotový v decembri tohto roku.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť