Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 27.1.2023
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Hneď na začiatku roku 2020 budeme mať v kinách do činenia s jedným z najchválenejších filmov posledných mesiacov. Detektívna komédia Na nože má zatiaľ na svojom konte tri nominácie na Zlatý glóbus a hovorí sa, že zasiahne aj do udeľovania Oscarov.

Príbeh sa točí okolo bohatého spisovateľa detektívnych príbehov Harlana Thrombeyho, ktorého jedného dňa nájdu mŕtveho. V jeho honosnom sídle sa stretáva jeho veľká, ale dysfunkčná rodina, a čoskoro dorazí aj svojrázny detektív Benoit Blanc. Zdá sa, že motív zabiť starého pána mal snáď každý a rozmotať toto klbko klamstiev a pretvárky nebude vôbec jednoduché.

Originálne poňatie klasickej detektívky

Už po prečítaní obsahu je jasné, že režisér Rian Johnson si zámerne vybral klasickú schému „mnoho postáv, každý je podozrivý“. S ňou sme sa mohli stretnúť už vo viacerých detektívkach. Ako je však u režiséra zvykom, celkom iste sa môžeme tešiť na viacero podvratných a ironických elementov, ako aj originálne príbehové zatáčky.

Johnson totiž ani vo svojich predchádzajúcich filmoch nehral podľa pravidiel a vždy do nich dokázal prisypať niečo svieže a nevšedné. A zdá sa, že inak tomu nebude ani tentokrát.

V hlavných úlohách sa predstaví celá plejáda skvelých hercov, menovite Daniel Craig, Jamie Lee Curtis, Chris Evans, Lakeith Stanfield, Ana de Armas, Michael Shannon, Don Johnson, Toni Collette, Katherine Langford, Christopher Plummer či Jaeden Martell. Trailer láka na svižnú a zábavnú komediálnu detektívku, ktorú si všetci herci evidentne poriadne užívali.

Skvelé hodnotenia

Snímka Na nože má za sebou už premiéru v domovských Spojených štátoch, ako aj na rôznych festivaloch a odniesla si obrovskú chválu kritikov aj divákov. Na stránke Rotten Tomatoes 97 % pozitívnych recenzií s ratingom 8.33/10, užívateľské skóre je zase skvelých 92 %.

Na stránke Metacritic zase svieti fantastických 82 %. Môžeme teda právom predpokladať, že nás v kinách čaká po všetkých stránkach vychytaná a skvele natočená pecka, o ktorej ešte určite budeme počuť v súvislosti s Oscarmi. Na vlastné oči sa o jej kvalitách budeme môcť presvedčiť od 2. januára 2020.

Forum Film

Zdroj: Forum Film


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť