Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Niektorí ľudia to nemajú v hlave celkom v poriadku, a hoci existujú inštitúcie, ktoré by mali tieto indivíduá dištancovať od zvyšku spoločnosti, nie všetky sa tam dostanú. Potom si teda beztrestne chodia po svete a plodia takéto strašidelné perly, ktoré ostatným nedajú spávať.

O to najstrašidelnejšie a najdivnejšie, čo si kedy z úst (nielen) takýchto čudákov vypočuli, sa podelili ľudia na Reddite. My sme vám ich priznania zozbierali v tomto článku.

1. Išla som do práce taxíkom a taxikár počas našej debaty zahlásil: „Si veľmi pekné dievča. Mám to ja ale šťastie, že viem, kde bývaš a kde pracuješ.“ Ostala som v nemom šoku a preventívne som si vymyslela historku o frajerovi, ktorý je akože vojak.

2. Stál som v rade v obchode a pil zo svojej fľaše s vodou. Zrazu sa za mnou pristavil akýsi čudák, o dve hlavy vyšší a dosť zavalitý, a vyhlásil: „Dobre, že veľa piješ. Určite máš zdravé obličky. Niektorí ľudia by za ne boli ochotní zaplatiť pekný balík.“ Mal som chuť nechať tam celý nákup a utekať.

3. „Môj strýko ťa pozoruje cez okno ďalekohľadom,“ povedala mi raz moja kamarátka, ktorá aj s rodinou bývala na konci mojej ulice. Mala som pätnásť. On mal skoro štyridsať. Bol u nich len na návšteve a hneď, ako som s touto informáciou prišla za jeho sestrou (mamou mojej kamarátky), vyrazila ho. Už tam nikdy ani nepáchol.

Shutterstock

4. Mala som asi štrnásť a kráčala som smerom k obchodu po lesnej cestičke. Za mnou išiel na bicykli starší pán bez trička. Predbehol ma, potom spomalil a začal sa ku mne vracať naspäť. Vtedy som si všimla, že cez nohavice stíska svoje prirodzenie a robí si na mne dobre. Pristavil sa pri mne, a keď videl, že cúvam, zašepkal: „Ja ti nechcem ublížiť, maličká. Len chcem, aby si videla, ako to dokončím.“ 

Začala som jačať ako zmyslov zbavená a rozbehla sa smerom domov. S mamou sme hneď zavolali na políciu a na základe nášho opisu ho, našťastie, dolapili a zatkli. Nebola som jediné mladé dievča, na ktoré to skúšal. Dnes mám štyridsať a stále mi v hlave znie ten jeho slizký hlas, akoby to bolo včera.

5. Niekoľko rokov dozadu som pracovala pre program na ochranu detí a akurát sme vyšetrovali agresívneho otca, ktorý sexuálne zneužíval svoju 8-ročnú dcéru. Na odpoveď, prečo to robí, nikdy nezabudnem: „A prečo by som nemohol ochutnať semienko, ktoré som zasadil?“ Dodnes mám zimomriavky, keď si spomeniem, ako pokojne to hovoril.

Shutterstock

6. „Tvoja mama mi povedala, nech ťa vyzdvihnem.“ To mi povedal šofér auta, ktoré zastavilo u mňa pred školou a chcelo ma naložiť. Moja mama bola na mňa sama, sem-tam naozaj niekoho poverila, aby ma vyzdvihol, no dnes sľúbila, že tu bude. Chlapík ma stále presviedčal, aby som nasadla, vraj mame do toho niečo prišlo a narýchlo to vybavila takto.

Bola som malá prváčka, možno druháčka na základnej, no aj tak mi na tom celom čosi nehralo. Povedala som mu, že najprv zavolám mame a overím si to a vtedy začal naliehať ešte viac, aby som si pohla a nasadla do auta. Ani som nestihla vytočiť mamine číslo, jej auto zaparkovalo hneď za tým chlapom a ja som nasadla dnu. Chlap v tej sekunde dupol na plyn a už ho nebolo.

7. „Si veľmi statočná, že chodievaš von takto sama,“ povedal mi raz jeden veľmi čudácky sused. Stáli sme spolu v práčovni našej bytovky v kompletnej tme, lebo sa pár sekúnd dozadu vypálila žiarovka. Nevidela som si ani na konček nosa a nemala som so sebou mobil. Skoro som sa posr*la od strachu.

Shutterstock

8. Niekoľko týždňov dozadu sa mi moja mladšia sestra zadívala hlboko do očí a so všetkou vážnosťou zahlásila, že v tú noc budem mať príšernú nočnú moru a že by som si na nočnom stolíku mala nechať fľašu plnú vody. Bolo to divné, trochu strašidelné, ale nepripisovala som tomu žiadnu vážnosť. Veď deti sú proste deti.

No potom som išla spať. V tú noc som mala asi najživšiu nočnú moru, akú som kedy zažila. Snívalo sa mi, že som horela, celá som bola v plameňoch a do špiku kosti som cítila bolesť z toho, ako sa mi škvarila pokožka. Zobudila som sa celá vydesená a spotená, a uznávam, fľaša s vodou mi ozaj pomohla sa upokojiť.

9. Na obedovej prestávke som začul partičku chalanov plánovať hromadné znásilnenie. Najprv som si myslel, že je to zo srandy a že majú len veľmi primitívny zmysel pre humor, no potom začali zachádzať do detailov. Očividne si plánovali počkať nejakú slečnu po večernej šichte pred prácou, odtiahnuť ju na parkovisko a tam to urobiť.

Shutterstock

Bolo mi zle len z toho, že som to počúval. Rozhodol som sa ich nahlásiť. Nemohol som si pomôcť, hovorili o tom tak zanietene, že som naozaj začal pochybovať o tom, či len srandujú. Po tom incidente sa so mnou veľa ľudí teda baviť nechcelo, mali ma za bonzáka, ale čert to ber. Nemohol by som so sebou žiť, keby to fakt urobili.

10. Ukladal som mladšieho brata do postele (mal asi päť a rodičia boli mimo mesta), keď vtom vybehol z postele a zatvoril šatníkovú skriňu. Potom sa vrátil naspäť. „Keď je zatvorená, tak ma nemôže vidieť,“ povedal a pritiahol si perinu až k hlave. Nechápal som, no aj tak som sa šiel do tej skrine pozrieť. Samozrejme, bolo tam len oblečenie… no aj tak som v tú noc nevedel zaspať.

11. Zobudila som sa uprostred noci na to, že malá jačala zo sna. „Ona ma nedostane, ona ma nedostane!“ kričala z plných pľúc, tak som vbehla k nej do izby, tuho ju objala a hovorila jej, že ju nikto nedostane, že je v bezpečí. Vtedy otvorila oči, zahľadela sa na otvorené dvere za mnou a zašepkala: „Ona ma nedostane. Pretože už dostala teba.“ 

Shutterstock

12. Spolužiačka si na mňa sadla a následne sa ma snažila zbaliť na historku o akomsi mŕtvom tele, ktoré so svojou kamarátkou naporciovala na kusy a strčila do mraziaku. Myslela to smrteľne vážne. Boli sme v škole, za bieleho dňa a ona nebola opitá, ani nič… dodnes tomu nerozumiem.

13. Moja krstná zobrala jedného dňa svoju 4-ročnú vnučku do zverimexu, kde narazili na veľmi pofidérneho chlapa. Kupoval si obrovskú rybu. Zvedavá vnučka k nemu natešene pricupkala a udivene skonštatovala, aká veľká tá ryba je, a on jej bez kúska hanby odpovedal: „Hej, to naschvál. Poriadne jej to spravím do papule, keď prídem domov.“ Dodnes neviem pochopiť, že takíto ľudia fakt kráčajú po tomto svete.

Shutterstock

Zdroj: Batpresident / Reddit


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť