Pondelok 6.12.2021
sk
Mikuláš
, Nikolas
cz
Mikuláš
, Mikoláš,Nikolas

Mačku má doma 20 percent Slovákov. Z toho šesť percent domácností chová dve alebo viacero mačiek. Vyplýva to z prieskumu agentúry GO4insight. TASR o tom informoval Rastislav Kočan z agentúry.

Mačky majú ľudia častejšie na vidieku ako v mestách. Prieskum ukázal, že na vidieku je mačka v každej štvrtej domácnosti. V mestách sa o mačku stará len každá desiata domácnosť.

Zaobstarávajú si ich najmä starší ľudia

Väčší záujem o mačku majú podľa prieskumu starší ľudia, medzi dôchodcami je štvrtina takých, ktorí majú mačku doma. So zvyšujúcim sa vekom rastie aj počet ľudí, ktorí majú v domácnostiach mačky. Majiteľmi mačiek sú o niečo viac ženy ako muži, vyplýva z prieskumu.

Shutterstock

Najobľúbenejšie mená

Tradičné meno Micka alebo Mica má 16 percent mačiek, ďalších deväť percent nazývajú majitelia Cica alebo Cicka. Pre kocúra je najčastejšie meno Murko. Štvrtým najobľúbenejším menom je „filmová hviezda“ Garfield, ukázal prieskum.

Mačky rozdeľujú ľudí na tých, ktorí ich milujú, a na tých, ktorí ich nemajú radi. „Ak neberieme do úvahy 20 percent obyvateľov, ktorí majú mačky vo svojej domácnosti, mačky veľmi obľubuje už len sedem percent ľudí a ďalších 25 percent ich obľubuje čiastočne. To je spolu o niečo menej ako polovica všetkých obyvateľov Slovenska,“ uvádzajú autori prieskumu.

Shutterstock

Prieskum sa realizoval na vzorke 1000 respondentov vo veku od 15 do 79 rokov na prelome mája a júna. Robený bol metódou multimode – kombináciou osobného a online dopytovania.

Zdroj: TASR / úprava redakcie


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť