Pondelok 6.12.2021
sk
Mikuláš
, Nikolas
cz
Mikuláš
, Mikoláš,Nikolas

Doručovateľské služby v USA majú jeden nie pekný zvyk – pokiaľ sa im adresáta nepodarí zastihnúť na mieste bydliska, zásielku jednoducho ponechajú voľne položenú pred vchodom. Každému je jasné, že bezprizorný balík sa môže ľahko poškodiť vplyvom počasia, alebo ho niekto môže ukradnúť. Stačí na to pár hodín, kým je majiteľ domu v práci.

Podobnú skúsenosť má za sebou Kristin Levineová z Connecticutu, informuje NBC Connecticut. Bezpečnostná kamera na dome zachytila niečo, o čom sa jej určite nesnívalo ani v najdivokejších snoch – čerstvo doručený balík od Amazonu jej priamo spred vchodu ukradol medveď. Záznam zavesila na Facebook s komentárom: „Ak niekto z vás uvidí Amazon balík v Chippens Hill, na ktorom je moje meno… môžete mi ho priniesť?“

Bear Steals Amazon Package Off Porch

A Bristol woman was surprised to see the culprit stealing an Amazon package from her porch today!! Turns out it was a package of toilet paper and the bear dropped it a short distance away. Thanks to Kristin Levine for sharing her video http://nbcct.co/QcCJWsM

Posted by NBC Connecticut on Monday, August 23, 2021

Kristin pre NBC vysvetlila, ako sa to všetko stalo

Bezpečnostnú kameru má nastavenú tak, aby dokázala rozpoznať pohyb a automaticky jej zasielala upozornenia o návšteve. Jedno upozornenie jej prišlo, keď kuriér doručil balík. Netrvalo ale ani celých päť minút, kým jej telefón nezapípal znova – tentoraz kvôli macovi, ktorý si prišiel prevziať zásielku.

Príbeh má, našťastie, radostný koniec: balík sa našiel hneď na susednom pozemku. Ani jeho obsah nebol poškodený, pretože išlo len o niekoľko balení toaletného papiera. Kristin sa teda na nečakaného zlodeja vôbec nehnevá a na celom prípade sa dokáže zasmiať. Vyzerá to tak, že medvede kradnúce balíky nie sú v USA ničím vzácnym. Dokazuje to niekoľko videí z minulosti.

Môže sa niečo podobné stať aj u nás?

Slovensko má početnú populáciu medveďa hnedého a v súčasnosti sa medvede vyskytujú aj na miestach, kde by sme ich neočakávali. Keďže naši poštári a kuriéri radšej zanechajú žltý papierik, alebo sa vrátia neskôr, krádeže zásielok medveďmi by nám hroziť nemali.

Zdroj: nbcconnecticut.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť