Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 27.1.2023
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Možno by ste si mysleli, že najdrahší vianočný stromček sa bude nachádzať niekde u Kardashianok alebo v paláci kráľovnej. Pravdepodobne ťa prekvapí, že sa nachádza v Európe, konkrétne v španielskej Marbelle. O tomto stromčeku informoval portál profimedia.sk či CNN. Koľko stojí a prečo sa zaradil medzi najdrahšie, si môžeš prečítať nižšie.

Najdrahší stromček na svete bol len pred pár dňami odhalený v hoteli Kempinski Bahia, v španielskom meste Marbella. V prepočte z britských libier vychádza jeho cena na približne 13,9 miliónov eur. Stromček dekorovala britská dizajnérka Debbie Wingham. Až 500 ozdôb, ktoré na stromčeku visia, vytvorila Debbie sama, s ostatnými jej pomáhali viacerí umelci.

Najcennejšia zo všetkých ozdôb je výdušok z vajíčka emu. Škrupina je ozdobená prachom z červených diamantov a doplnená ornamentmi, pozlátenými 24-karátovým zlatom. Jej cena je v prepočte približne 10,44 miliónov eur. Na ozdobách nájdete rôzne drahokamy, napríklad biele, čierne a ružové diamanty či zafír.

profimedia.sk

Aj napriek vysokej hodnote stromčeka sa na ňom dá nájsť jedno pozitívum. Viaceré ozdoby, ktoré sú na stromčeku, sú upcyklované. Vznikli zo šperkov od značiek Bvlgari, Cartier, Van Cleef & Arpels a Chanel. Okrem toho boli použité rôzne iné materiály, ako napríklad pierka páva alebo zlatá bankovka s hodnotou jedného milióna.

profimedia.sk

Stromček má rozhodne poriadne vysokú hodnotu. S rôznymi značkami ako Louis Vuitton alebo Chanel, ovešaný ozdobami s diamantmi, zlatom alebo perlami, môže pôsobiť naozaj luxusne. Či aj vkusne, to už necháme na váš úsudok. Nejeden z nás by však zatúžil aspoň po jednej ozdobe, nie však preto, lebo by sa nám ohromne páčila, ale asi skôr preto, lebo má vysokú hodnotu.

profimedia.sk
profimedia.sk

Zdroj: profimedia.sk, cnn


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť