Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Na fanpage Útrapy Bratislavského cyklistu sa ocitla fotografia auta, ktoré bolo prikryté červeným kobercom s piktorgramom, ktorý označuje cyklistický chodníček.

Prečo sa auto ocitlo pod červeným kobercom uprostred jednej z bratislavských ulíc? Odpoveď je jednoduchá. Jeho majiteľ parkoval, kde nemal – na cyklistickom chodníku.

Facebook Útrapy Bratislavského cyklistu

Tam, kde mala zakročiť ruka zákona, zakročili nahnevaní cyklisti. S neporiadnym vodičom sa jednoducho vysporiadali po svojom. V Bratislave je už aj tak málo cyklotrás, ktoré by cyklistom zaručili bezpečné presúvanie sa po meste. Viacerí majitelia bicyklov sa aj kvôli tomu neodvážia vyjsť na svojom dvojkolesovom tátošovi do ulíc.

Situácia pre cyklistov v Bratislave nie je vôbec priaznivá. Ak už sa nájdu nejaké cyklistické chodníky, tak na nich večne parkujú autá. Kedže polícia týchto vodičov zjavne ignoruje a sama, rovnako ako oni porušuje zákony, cyklisti sa rozhodli problém riešiť vo vlastnej réžii.

Facebook Útrapy Bratislavského cyklistu

Doteraz sa na fanpage väčšinou objavovali len fotografie vodičov, ktorí stoja na cyklochodníku alebo chodníku. Nie je vôbec prekvapujúce, že na fotografiách sa neraz ocitli aj policajné vozidlá.

Fotografia auta s červeným kobercom sa stretla s obrovským úspechom a mnohí ľudia v komentároch vyjadrili súhlas s riešením situácie. Ktovie, čo si povedal vodič auta, keď ho našiel odparkované trochu inak, ako ho tam pôvodne nechal.

Titulná fotka: Facebook Útrapy Bratislavského cyklistu


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť