Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Protiklady sa najčastejšie priťahujú. Platí to v partnerských vzťahoch, ale aj v kamarátstvach. Pevné priateľstvo skrátka môže vzniknúť aj medzi ľuďmi, ktorí sú už na prvý pohľad úplne odlišní a spočiatku by nikto ani len netušil, že k sebe budú mať blízko.

A deje sa to nielen medzi ľuďmi – podobne sa priateľstvá evidentne nadväzujú aj vo zvieracej ríši. Tento príbeh, o ktorom píše aj portál Brightside, je toho dôkazom.

Nelietavý holub a šteniatko, ktoré nevie chodiť

Organizácii The Mia Foundation, ktorá sa zaoberá ochranou zvierat s rôznymi formami postihnutia, bol v roku 2018 doručený smutne pôsobiaci holub. Toho ľudia našli na parkovisku, kde celé tri dni ležal na jednom mieste a nehýbal sa. Bolo jasné, že nevie lietať, a tak bola na mieste otázka, ako sa oň postarať.

This is Herman. He was brought to me on deaths door a few months ago. To save his life, I tube fed a bird for the first…

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 15. November 2018

Členovia organizácie chvíľu zvažovali, či by nebolo pre holuba, ktorého pomenovali Herman, lepšie, ak by podstúpil eutanáziu. Šéfka spoločnosti Sue Rogers sa však rozhodla, že si ho nechá a bude sa oň starať sama.

S jej pomocou Herman skutočne nabral novú životnú energiu, hoci vzlietnuť už nedokázal. Jeho život sa však rozhodne lepšil. Skutočný prelom ale nastal, keď do útulku dorazil nový prírastok, a síce šteniatko čivavy menom Lundy, ktoré nevedelo chodiť.

Lundy arrived late last night. He is a 6 ounce, 4 week old chihuahua. He’s not doing well and hydro is suspected but not…

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 16. Januar 2020

Vznik nádherného priateľstva

Ako však môžeš vidieť aj na priložených obrázkoch, Herman a Lundy si okamžite padli do oka. Sue Rogers si síce nebola istá, ako na seba budú reagovať, ale akonáhle ich posadila vedľa seba, ukázalo sa, že jej obavy boli neopodstatnené.

Psík a holub sa okamžite začali objímať a na ich tvárach je jasne vidieť, ako si spoločnosť toho druhého užívajú. Podľa pracovníkov The Mia Foundation je táto dvojica nerozlučná a sledovať, ako sa jeden o druhého starajú, je až dojemné.

Niet pochýb o tom, že ich stretnutím vzniklo jedno krásne priateľstvo

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 13. Februar 2020

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 13. Februar 2020

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 13. Februar 2020

Gepostet von The Mia Foundation – Love For Mia am Donnerstag, 13. Februar 2020


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť