Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 27.1.2023
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Airbnb sa teší už niekoľko rokov veľkej popularite. Umožňuje tak ľuďom z celého sveta prenajať svoje ubytovanie prevažne turistom a spoznať viaceré kultúry z úplne iného pohľadu.

Ako návštevník si môžeš vybrať z rôznych možností ubytovania. Záleží, či ideš na lowcost výlet alebo si sa rozhodol vyhodiť si z kopýtka.

Medzi aribnb ubytovaniami existuje niekoľko takých, ktoré nie sú len tak nejakým lôžkom, kde zložíš hlavu. Niektoré z nich sú samotný zážitok a bývajú rezervované niekoľko mesiacov dopredu. Pozri sa na najzaujímavejšie airbnb ubytovania, aké na svete existujú a nechaj sa inšpirovať na svoju nasledujúcu cestu.

Kráľom na niekoľko nocí

Viacerí z nás chceli byť ako malí kráľom či kráľovnou. S týmto ubytovaním si svoj sen môžeš aspoň čiastočne splniť. Zistíš tu, aká je noc na hrade, ktorý bol postavený niekedy okolo roku 1400. Bol, samozrejme, zrekonštruovaný pre potreby jeho návštevníkov, takže nechýba toaleta alebo sprcha. Noc v hrade stojí približne 209 eur. Ubytovanie nájdeš v Írsku, konkrétne v oblasti mesta Galway.

airbnb.com (https://www.airbnb.com.au/rooms/658697?guests=1&adults=1&check_in=2019-02-03)

Dom na strome ako z rozprávky

Ak si práve nechcel byť kráľom či kráľovnou, tak si môžeš svoj rozprávkový sen splniť na tomto mieste. V Atlante nájdeš toto airbnb ubytovanie, ktoré vyzerá doslova ako z rozprávky. V obklopení prírody si môžeš užiť romanticky zariadené ubytovanie, kde ťa nič nebude rušiť. Perfektný spôsob ako vypadnúť z online sveta a načerpať novú energiu. Jedna noc v takomto domčeku stojí približne 450 eur.

airbnb.com (https://www.airbnb.com.au/rooms/1415908?guests=1&adults=1)
airbnb.com (https://www.airbnb.com.au/rooms/1415908?guests=1&adults=1)

V nedotknutej prírode kúsok od Los Angeles

Toto ubytovanie nájdeš v Malibu v čistej a nedotknutej prírode neďaleko Los Angeles. Oddýchneš si tak od technológií a môžeš si tu užiť naozaj krásny výhľad priamo z postele. Sprchu a umývanie zubov si užiješ vonku, s pohľadom na Atlantický oceán, v obkolesení hôr. Jedna noc na takomto krásnom mieste stojí v prepočte približne 726 eur. 

airbnb.com (https://www.airbnb.com.au/rooms/3406062)

Ubytovanie v psovi

Pre milovníkov psov ako stvorené. S airbnb je možné aj nemožné a môžeš si tak užiť noc v gigantickom psovi. Ak by ti nestačilo, že budeš spať vo veľkom bíglovi, vo vnútri nájdeš množstvo rôznych vecí s psou tematikou. Od kníh cez puzzle až po rôzne hry. Jedna noc v psíkovi stojí 114 eur na noc.

airbnb.com (https://www.airbnb.co.uk/rooms/26707)
airbnb.com (https://www.airbnb.co.uk/rooms/26707)

Bývanie v mušli

Áno, vidíš dobre, v mušli. Ide o dom v Mexiku, ktorý vyzerá ako mušľa. Vo vnútri sú mušle, na stenách sú mušle a ešte aj vodovodná batéria je vyrobená z mušle. Aj napriek tomu, že si len kúsok od mora, nechýba bazén. V tomto dome jednoducho nasaješ prímorskú atmosféru veľkými dúškami. Jedna noc v tomto obdivuhodnom príbytku stojí približne 361 eur. 

airbnb.com (https://www.airbnb.com.au/rooms/530250)
airbnb.com (https://www.airbnb.com.au/rooms/530250)

Bývanie v kocke

Nie, nebude ťa čakať pri vchode Vlado Voštinár aj s celým štábom. Toto airbnb ubytovanie je nezvyčajné svojím tvarom. Väčšinou je dom a jeho steny v tvare hranola alebo kocky, no táto je trochu iná. Je totiž otočená trochu inak, a preto je samotným zážitkom architektúra tohto miesta. Ubytovanie sa nachádza v Rotterdame a jedna noc tu stojí približne 209 eur.

airbnb.com (https://www.airbnb.com.au/rooms/817858)

Dom inšpirovaný známym režisérom

Všetci tí, ktorí milujú režiséra Wesa Andersona, tomuto ubytku neodolajú. Každá z izieb v dome je inšpirovaná jedným z jeho filmov. Avšak v celom dome nájdeš rôzne prvky, ktoré ti pripomenú napríklad Grandhotel Budapest alebo Fantastic Mr. Fox. Jedna noc v tomto dome stojí približne 138 eur.

airbnb.com (https://www.airbnb.com.au/rooms/13801615)
airbnb.com (https://www.airbnb.com.au/rooms/13801615)

Zdroj: airbnb.com
Titulná fotka: airbnb.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť