Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Internet je miestom bez hraníc. A miesto bez hraníc je priam neresiskom rôznych záhad, ktorým nikto nedokáže prísť na kĺb. Toto je pätnásť z nich. 

1. GhostNet

V roku 2009 vyplávala na povrch čínska hackerská operácia, ktorá rozposielala email nakazený vírusom, vďaka ktorému mohol človek na druhom konci používať kameru a mikrofón infikovaného počítača.

Poľahky teda bolo možné nahrávať všetko, čo sa v miestnosti s počítačom odohrávalo. Email sa dostal do vyše sto rôznych krajín a do dnešného dňa nikto nevie, kto za tým všetkým stál. Množstvo ľudí však žije v presvedčení, že za tým stála čínska vláda.

https://www.techworm.net/2017/12/moneytaker-hacker-group-stole-millions-u-s-russian-banks.html

2. Vynálezca BitCoinu

Keď sa pokúsite vygoogliť človeka, ktorý s touto virtuálnou menou prišiel, vyskočí vám meno Satoshi Nakamoto. Nikto však v skutočnosti nevie, kto táto osoba je a či vôbec existuje. Ľudia začali šíriť množstvo konšpiračných teórií o tom, kto za tým všetkým naozaj stojí – jedna z nich dokonca spomína meno Elon Musk (generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Motors). Avšak on, rovnako ako všetci ostatní, ktorým sa to snažili prišiť, všetko poprel.

https://bitcoinist.com/bitcoin-price-to-drop-to-4000-before-bouncing-to-10000-according-to-senior-analyst/

3. Oct282011.com

Táto zvláštna webstránka obsahovala správy a hlavolamy, ktoré nedokázal nikto rozlúštiť. Okrem nich však aj odpočítavala čas a mnohí verili, že na konci tohto odpočítavania príde armagedon.

Neprekvapivo sa tak nestalo, namiesto toho sa na stránke objavilo telefónne číslo. Ľudia, ktorí sa odvážili zavolať, tvrdia, že na druhom konci počuli veľmi zvláštne zvuky. Stránka bola neskôr zrušená, no dodnes nikto netuší, koho to bola práca a čo tým chcel básnik vlastne povedať.

https://www.wblibrary.org/adult/countdown-clock.png/image_view_fullscreen

4. Existencia UFO a NASA

V roku 2002 sa zločineckému hackerovi menom Gary McKinnon podarilo prelomiť ochranu NASA a nabúrať sa do ich súborov. Tvrdil, že našiel dôkazy o existencii ufa, antigravitačnej technológii a množstve iných vecí, ktoré sa pred nami snažia utajiť. Najväčším otáznikom tejto kauzy ostáva, či naozaj hovoril pravdu alebo sa len snažil zamaskovať svoje predošlé nelegálne aktivity.

https://noriohayakawa.wordpress.com/2018/07/15/why-are-reported-ufo-sightings-on-the-decline/

5. 973-eht-namuh-973.com

Ďalšia z webstránok, ktorej podstate nikto nerozumie. Okrem toho, že je plná nezmyselných rébusov, ktorým nikto nedokáže prísť na kĺb, sa nimi prelínajú aj texty s náboženskou tématikou.

Stránka oficiálne patrí britskému umelcovi Davidovi Deninsovi. Niektorí tvrdia, že je to len čistá hlúposť z hlavy pomäteného muža, iní sú presvedčení, že je kľúčom k niečomu omnoho väčšiemu. To, čomu sa rozhodnete veriť vy, je len na vás.

http://urumbl.endofinternet.org/index.php/2018/07/21/973-eht-namuh-973-com/

6. Cicada 3301

Cicada 3301 je virtuálny súbor hlavolamov, ktorý sa po prvý raz objavil v roku 2012 a množstvo odvážlivcov, ktorí sa ho odhodlali rozlúštiť, doviedla priamo na dark web. Každým rokom pribúdajú nové záhady, ktorým treba prísť na koreň. Ľudia nestíhajú, no rozhodne to neplánujú vzdať. Nikto netuší, kto za tým všetkým stojí a aká odmena – ak vôbec nejaká – na nich čaká na konci, no práve táto nevedomosť a zvedavosť ich ženie vpred.

https://www.youtube.com/watch?v=I2O7blSSzpI

7. Mortis.com

Po prvýkrát sa stránka objavila na sociálnej platforme 4Chan, no link na ňu vás preniesol na čisto čiernu stránku, kde stálo jediné slovo. Mortis. Po kliknutí naň vás to presmerovalo na prihlasovaciu stránku, kde bolo treba zadať meno a heslo.

Používatelia, ktorí sa rozhodli vŕtať v tejto záhade zistili, že stránka obsahuje niekoľko terabajtov informácií, ktoré vám budú po prihlásení dostupné. Lenže skôr, ako sa hackerom podarilo prelomiť ochranu a dostať sa dnu, FBI stránku zrušilo.

https://www.urbanghostsmedia.com/2015/06/weird-internet-mysteries-telecommunication-legends/

8. Email od Jacka Frösa

Takmer pol roka po tom, čo Jack Fröse zomrel, jeho kamarát Tim Hart obdržal email odoslaný z účtu jeho mŕtveho priateľa. Predmet hlásal „Pozerám sa“. Text vo vnútri mailu bol však ešte strašidelnejší. „Počuješ ma? Som u teba doma. Choď vypratať tú sk*rvenú povalu!“ Tim na mail odpísal, no ďalšej odpovede sa nikdy nedočkal a prípad dodnes ostáva otvorený.

http://www.theoccultmuseum.com/10-creepy-internet-mysteries-will-make-go-offline-good/

9. Čierne diery internetu

Ak niekomu nedorazí správa, ktorú ste mu poslali alebo nefunguje určitá webstránka, väčšina z nás predpokladá, že je za tým zlé pripojenie. Skutočnosť je však niekedy celkom inde. Internetové čierne diery. Sú všade – ako zistili odborníci z tejto brandže. Okrem toho, že jedného dňa môže niekto zneužiť všetky údaje, ktoré takto od ľudí „vycucali“, je tu ešte niečo, čo vám naženie zimomriavky. Nikto nevie ako vznikli a ako sa tam vlastne vôbec dostali.

https://medium.com/@hackersleague/what-is-internet-black-hole-4c64ca3729f0

10. Creepyblog a „I feel fantastic“

Video tejto robotickej figuríny sa objavilo na youtube kanáli Creepyblog a nazbieralo úctyhodných 6 miliónov pozretí. Jedna z vecí, ktorú figurína povedala, bolo „I feel fantastic“ alebo teda v slovenskom preklade „cítim sa fantasticky“.

V pozadí bolo možné počuť znepokojujúcu nahrávku, ktorá sa snažila niekoho varovať a kričala, aby ušiel. Samozrejme, aj v tomto prípade sa internet rozdelil na dva tábory – niektorí za tým hľadali niečo hlbšie, konkrétne priznanie vraha, iní to zmietli zo stola ako ďalšiu virálnu hlúposť.

http://www.the13thfloor.tv/2016/04/12/i-feel-fantastic-the-horrifying-history-of-tara-the-android/

11. John.com

Na prvý pohľad veľmi nudná stránka, ktorá zobrazuje predmety každodenného používania. Keď však na obrázok kliknete, prenesie vás to na stránku, ktorá žiada prístupový kód. Jediné, čo sa podarilo vypátrať je, komu stránka patrí. Jeho meno je John Little, no skôr ako sa zistilo, čo mala celá jeho stránka znamenať, bola zrušená.

https://www.keycdn.com/support/cdn-error-codes

12. Chip-Chan

Od roku 1999 jedna kórejská žena streamuje svoj život na internete. Keď sa to rozšírilo na 4Chane, v ľuďoch to vzbudilo zvedavosť a chceli o jej príbehu vedieť viac. Ona sama tvrdí, že ju polícia zajala ako rukojemníka a neustále ju monitoruje zariadením pripevneným na členku.

Polícia však ľudí presviedča, že nič z toho nie je pravda a že Kórejčanka je duševne veľmi chorá. Aj napriek snahe mnohých veľkých kapacít z tejto oblasti sa nikdy nepodarilo vypátrať pravdu, ani jej skutočnú identitu.

http://www.sickchirpse.com/4chan-user-finds-chip-chan-the-woman-live-streaming-her-own-mind-control-and-abduction/

13. Mariana’s web

Pomenovanie dostal po Mariánskej priekope, pretože je považovaný za najhlbšie zákutie internetu, ku ktorému má prístup len hŕstka vyvolených. Niektorí ľudia sú presvedčení, že je domovom kvantového počítača, ktorý v sebe skrýva prvú cítiacu a vnímajúcu umelú inteligenciu. Ďalší veria, že sú tam ukryté najtemnejšie tajomstvá nášho sveta. No a potom sú tu samozrejme aj tí, ktorí nepripúšťajú, že niečo také vôbec existuje.

https://millenialdoldrums.blog/2018/03/03/marianas-web/

14. Blank Room Soup.avi

Video, ktoré sa najprv zjavilo na dark webe a neskôr ho niekto postol na YouTube, zachytáva dvoch mužov v zvláštnych maskách, ako kŕmia tretieho polievkou. Ten plače. Nikto nevie, či to bola len nejaká zvrátená zábavka alebo muža naozaj držal niekto v zajatí a nútil ho jesť niečo, čo síce vyzeralo ako polievka, no rozhodne ňou byť nemuselo.

http://www.sickchirpse.com/uncovered-story-behind-blank-man-soup-will-haunt-your-dreams/

15. Sad Satan

Sad Satan je hororová hra, ktorú na Deep Web zavesil používateľ menom „ZK“. Jediná možnosť, ako si ju zahrať, je prostredníctvom Tor-u. Hranie tejto hry je ako prechádzka vašou najhoršou nočnou morou. Množstvo hráčov sa snažilo prísť na to, čo je pointou a kto ju vytvoril, no do dnešného dňa ešte nikto neprišiel s odpoveďou.

https://www.geek.com/geek-cetera/mysterious-deep-web-horror-game-sad-satan-has-terrified-and-confused-the-internet-1626825/

Zdroj: list25.com
Titulná fotka: techworm.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť