Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Určite sa už aj tebe stalo, že sa na koncerte alebo festivale pred teba v dave postavil niekto vysoký a ty si potom nevidel absolútne nič. Prípadne máš to nešťastie, že si jedným z tých nižších ľudí a preto celý život zápasíš s rôznymi problémami. Vidieť to, čo ti niekto ukazuje, napríklad interpreta na koncerte, rôznych predstaveniach alebo podujatiach, môže byť pre teba niekedy nemožné. 

Chlapík menom Dominic Wilcox tak raz postával na koncerte, kde si všimol jedno nízke dievča, ktoré čelilo práve podobnému problému. Kvôli svojej výške a ľuďom pred sebou nič nevidela. Dominic preto vymyslel periskopové okuliare, ktoré pomôžu nízkemu človeku vidieť aj cez dav ľudí.

„Stál som na koncerte a videl som nízku žienku, ktorá tancovala, avšak nič z toho koncertu nevidela. Inšpirovalo ma to k tomu, aby som vymyslel niečo, čo aj nízkym ľuďom pomôže k tomu, aby mali z koncertu to, čo ja.‘‘

Okuliare pozostávajú z rámiku a zo zrkadlového akrylátu, ktorý človeku odráža obraz, ktorý nemôže inak vidieť. Vyzerá to na prvý pohľad celkom smiešne, no treba uznať, že je to skvelý nápad. Určite ste mnohí zažili ten pocit, keď ste mali konečne skvelé miesto na koncerte, a potom sa pred vás postavil niekto vyšší a bolo po radosti z koncertu.

Zdroj: dominicwilcox.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť