Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Do slovenských kín prichádza nový lákavý animák od štúdia Pixar. Jeho názov je Vpred a zavedie nás do moderného fantasy sveta, kde nie je núdza o elfov, drakov, jednorožcov či škriatkov. Tento svet bol kedysi plný mágie, ale tá je dnes už považovaná len za mýtus.

Ústrednými postavami príbehu sú dvaja elfskí tínedžeri Ian a Barley Lightfootovci, ktorým sa do rúk dostane tajomná čarodejnícka palica. Tá kedysi patrila ich zosnulému otcovi. Oboch bratov to podnieti, aby sa vydali na nevšednú výpravu s jediným cieľom: zistiť, či je mágia skutočne len rozprávkou pre deti alebo skutočnosťou.

Snímku zrežíroval Dan Scanlon, ktorý sa spolu s Jasonom Headleym a Keithom Buninom podieľal aj na scenári, a už v roku 2013 natočil úspešnú pixarovku Príšerky: Univerzita. V jeho novinke postavičkám hlasy prepožičali herci, ako Chris Pratt, Tom Holland, Julia Louis-Dreyfus, Octavia Spencer, Ali Wong či John Ratzenberger.

Pozitívne recenzie

Snímka si odbila slávnostnú premiéru na filmovom festivale Berlinale a kritici sa o nej vyjadrovali väčšinou veľmi pozitívne. Na stránke Rotten Tomatoes má Vpred 86 % pozitívnych recenzií s priemerným ratingom 7.19/10. Podľa recenzentov nás v kinách čaká čarovné, zábavné a dojemné dobrodružstvo s nádhernou animáciou a sympatickými postavami.

Napokon, už z ukážok je viac než jasné, že Pixar aj tentokrát doručí divákom vyšperkovanú snímku, ktorá bude gejzírom nápadov, imaginácie a zábavy. V tomto štúdiu majú skrátka čuch na výborné látky a pod jeho hlavičkou vychádzajú väčšinou ohromné pecky. A zatiaľ sa nezdá, že by tomu malo byť v prípade Vpred inak.

Film si u nás budeme môcť vychutnať so slovenským dabingom už 5. marca 2020.

CinemArt SK

Zdroj: CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť