Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Zatiaľ čo sa niekto snaží na nedostupných rúškach zarobiť, nájdu sa aj ľudia, ktorí ich predávajú zadarmo. Aj napriek tomu, že dlhé hodiny sedia za strojmi a tieto rúška šijú. V tomto krajčírstve sa rozhodli nezištne pomôcť a rúška nechávajú ľuďom zadarmo. Doslova nestíhajú šiť ďalšie.

Pred krajčírstvom vyrástol vzácny strom

Na facebookovom profile Zakázkové krejčovství Jana Rábová bol uverejnený príspevok o jednom krásnom geste. Krajčírstvo nateraz odložilo strihy na rôzne modely šiat a šije sa to, čo je momentálne najviac potrebné – rúška. Toto krajčírstvo by mohlo, podobne ako viacero ľudí, zarábať na výrobe rúšok. Oni sa však rozhodli pomôcť nezištne.

Pred svoju bránu preto umiestnili drevený stojan, ktorý nazvali výstižne „rouškovník“. Umiestnili naň totiž ušité rúška, ktoré si môžu okoloidúci vziať. Na “rúškovník“ naposledy dali okolo 150 rúšok a za dvadsať minút boli rúška preč. Ich vzácny strom sa stretol s veľkou popularitou, preto svojich fanúšikov na sociálnej sieti prosia, aby boli trpezliví. Doslova nestíhajú rúška šiť.

Podľa príspevkov táto dielnička už stihla ušiť a rozdať okolo 450 rúšok, pričom nejaké odviezli aj do nemocnice. Pod ich príspevkami im ľudia ďakovali a boli doslova ohromení tým, aké krásne gesto toto krajčírstvo robí.

Podobný nápad mali už aj viacerí ľudia na Slovensku. Vlastnoručne ušité rúška začali vešať na svoje brány s odkazom, že si ľudia môžu rúška v prípade potreby vziať, ak budú potrebovať.

Rúška zabalili a pripli štipcami na bránu, aby si ich mohol vziať každý, kto potrebuje

Do šitia rúšok sa zapájajú aj decká


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť