Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Turecký kuchár Nusret Gökçe, ktorý sa preslávil prezývkou Salt Bae, určite patrí k tým známejším memes. Nusret svoju internetovú popularitu dokázal šikovne využiť na to, aby rozšíril svoj reštauračný biznis do rôznych svetových metropol. Pred niekoľkými dňami otvoril nový podnik v Londýne a internet k nemu nie je veľmi zhovievavý, uvádza Indy100.

Sieť luxusných steakhouseov Nusr-et sa po Turecku, arabských štátoch, USA a Grécku rozšírila o britskú prevádzku. Dalo by sa čakať, že ak si spojíme prestížnu lokalitu v hlavnom meste Spojeného kráľovstva a známe meno šéfkuchára, výsledkom budú poriadne vysoké cenovky. Skutočné ceny nepríjemne prekonali všetky očakávania.

Prestrelené ceny

Na Twitteri sa rozšíril príspevok od chlapíka s prezývkou Jamz. Ten mal možnosť navštíviť a na vlastnej koži otestovať novootvorenú prevádzku v Londýne. Keby sme to chceli podať veľmi jemne, vysoké ceny sa mu rozhodne nepozdávali – najviac ho vytočila položka „4 Red Bully za 44 britských libier (cca 51 eur)“. Pohľadom na fotku bločka sa všetci môžeme presvedčiť o tom, že to nie je jediná položka s poriadne prestrelenou cenou.

Návštevníci nie sú nadšení

Minúť 1812,40 libry (cca 2100 eur) počas jednej návštevy reštaurácie, to nie je niečo, čo sa bežnému smrteľníkovi podarí. U Salt Baeho to však ide veľmi jednoducho. Najdrahšou položkou na bločku je Giant Tomahawk steak, ktorý stojí 630 libier (cca 740 eur). Jeden steak teda stojí o niečo viac ako je aktuálna minimálna mzda na Slovensku. Síce hovoríme o luxusnej reštaurácii, ceny považujú za nerozumné aj ľudia z branže, ktorí sa vyjadrili.

Medzi nezvyčajnými položkami, ktoré si môže (dostatočne zabezpečený) návštevník Nusr-et dopriať, sú aj zlatom pokryté hamburgery a steaky. Takýto kúsok ochutnala aj britská celebritka Gemma Collins, ktorá do londýnskeho steakhousu zavítala krátko po otvorení.

Zdroj: indy100.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť