Pondelok 15.8.2022
sk
Marcela
cz
Hana
, Hanka, Hannah

Pre väčšinu Slovákov sú hokejové majstrovstvá sveta niečo ako sviatok. Je to časť roka, keď ich denný režim prechádza do zvláštneho módu a všetky svoje aktivity musia skoordinovať tak, aby si mohli poriadne vychutnať zápasy našich hokejistov.

Nie vždy je to ľahké. Človek má kopu povinností: práca, škola, nakupovanie, upratovanie, varenie a ani len decko nemôžeš nechať na noc v škôlke! Byť poriadnym fanúšikom vôbec nie je jednoduché a vyžaduje si to množstvo úsilia. Slováci si však vždy vedia poradiť a postarať sa o to, aby im hra neunikla. Hokej dokážu sledovať mnohými spôsobmi:

Doma

Jedna časť domácnosti chce pozerať hokej, ďalšia Pilcherku, ďalšia zasa dokument o Hitlerovi. Televízor je len jeden a treba sa nejako dohodnúť. Síce by sa dalo ustúpiť a zápas si pozrieť na notebooku vo svojej izbe, bolo by to ale veľmi zbabelé! Pokiaľ je hokej priorita pre všetko osadenstvo, spoločné sledovanie predstavuje parádny zážitok. Ak tomu tak nie je, veľmi ľahko môžu vzniknúť konflikty.

ArtCaveManiac / EMEFKA

V aute

Ak ťa zápas zastihne za volantom, zrejme siahneš po rádiu. Vizualizovať si hru podľa slov komentátora dá zabrať tvojej predstavivosti, kvôli čomu ti nezostane veľa mozgovej kapacity pre sústredenie na jazdu. Návleky s motívom slovenskej vlajky na spätných zrkadlách by v čase konania zápasov mali byť vnímané ako symbol „Pozor! Šofér so zníženou mierou pozornosti!“

ArtCaveManiac / EMEFKA

Na terase s kamošmi

Otvorenie terás zastihlo Slovensko v tej správnej chvíli. Vďaka uvoľneniu pandemických opatrení môžeme zápasy sledovať v našich obľúbených podnikoch, v spoločnosti priateľov a piva. To je tá správna náladička! Vzduchom lietajú nadávky a kadejaké neľudské zvuky a radosť z víťazstva je niečo, vďaka čomu sa aspoň na moment tvojimi priateľmi stane celé osadenstvo podniku.

ArtCaveManiac / EMEFKA

V práci

Veľa záleží od vedenia. Ak je šéf športový fanúšik, o zábavu je postarané. Že treba poslať report španielskym partnerom? Ich smola, keby mali radi hokej, pochopili by! Jeden kancel pozerá hru z iného zdroja ako druhý a vždy niekto kričí gól skôr, ako ho uvidíš ty. Ak vyhráme, tak je to nakoniec jedno.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Rovnako sa ale môže stať, že športová vášeň nie je na pracovisku tolerovaná. Tým sa dostávame k poslednému bodu.

Refresh, refresh, refresh…

Niekedy sa človek ocitne v situácii, keď zápas jednoducho nemôže sledovať ani počúvať – či už z technických príčin (žiadna TV, mimo wi-fi…) alebo z dôvodu zákazu (od šéfa, učiteľa, partnera…). Vtedy fanúšikovi nezostáva nič iné, len sa cez dáta pripojiť na niektorú zo stránok či appiek prinášajúcich výsledky, neustále ju s napätím obnovovať a dúfať, že sa na displeji zjaví priaznivý výsledok.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť