Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Po tom, čo sa medzi letom a zimou záhadne stratila jeseň a my sme namiesto prechodných bundičiek povyberali hrubé kabáty, sú čakárne oveľa plnšie ako inokedy. Každého druhého muža momentálne postihuje smrteľná choroba – soplík a neváhajú sa o svoju chorobu podeliť aj s nežným pohlavím.

Čakárne u lekára praskajú vo švíkoch, ľudia sú nervózni, lebo nechápu „ako mu to môže tak dlho trvať“, no akonáhle ich doktor vyšetrí za tri minúty, bez toho, aby sa vôbec na nich pozrel, sú okamžite nervózni… Ľuďom nevyhovieš. Pozri sa na najčastejšie typy ľudí, ktoré rozhodne stretneš v čakárni pri najbližšej návšteve lekára aj ty.

Dôchodca

Mohol by si byť kdekoľvek, no človek v dôchodkovom veku bude mať vždy najmenej času. Do čakárne prichádza ťahajúc nohy za sebou s oporou dvoch paličiek, sadne si na miesto, ktoré mu uvoľníš, predsa len, je to starý človek. Akonáhle však sestrička otvorí dvere, skôr ako sa nazdáš, už pri nej stojí a podáva jej svoju zdravotnú kartičku. Nevynecháva tiež monológ o tom, ako veľmi sa ponáhľa.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/grandma-mood-bAjJ1jfbDrgCk)

Slečinka

Ty vyzeráš akoby ťa prešiel parný valec, nedokážeš zastaviť ten prúd soplíkov, ktorý sa z teba hrnie pomaly aj ušami a slečinka vojde do čakárne so všetkou gráciou. Až máš pocit, že si pomýlila miestnosť. Jej perfektný mejkap a do detailu vymakaný outfit neprejavujú žiadne známky choroby, ktorú by mohla slečinka mať. Po tom, čo vyjde sestrička jej objasňuje, že je chorá, aj napriek tomu, že to na nej absolútne nebadať. Takýto maskovací manéver sa nenaučil ani bývalý minister vnútra. Premýšľaš, ako si sa sem vlastne dostal po svojich a kde si urobil chybu, že ty vyzeráš ako vygrcaný potkan.

Maminka

Spoznáš ju podľa toho, že vyzerá ako vianočný stromček, s tým rozdielom, že ona je ovešaná namiesto ozdôb, deťmi. Manžel je v práci, ona na materskej, a preto jej neostávalo nič iné, len zobrať deti so sebou k lekárovi. Tie sa jej počas čakania vypytujú viacero rôznych otázok, na ktorých sa potmehúdsky usmievaš. Akonáhle ich omrzí vypytovanie sa otázok mamky, presunú sa k tebe. Veta „nechajte tetu/uja na pokoji“ nezaberá a ty sa na nich len pozeráš ako na milých mimozemšťanov.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/beetlejuice-waiting-room-long-line-UJR3QgkMnm7tu)

Podnikateľ

Podnikateľ má vždy prednosť. To od neho sú všetky tie vína a bonboniéry, ktoré má tvoj doktor naukladané vo vitrínke. Ale to určite nie je dôvod, prečo má prednosť pred ľuďmi, ktorí tam už sedia hodiny. „Ja budem rýchlo, len si niečo vybavím“ je ich čarovná formulka, ktorej sa nikto neodváži oponovať, lebo máš rád svoje auto. Hlavne, keď nehorí.

Hypochonder

Človek, ktorý má až príliš veľa času a jeho zamestnávateľ akceptuje, že je častejšie doma “chorý“ ako v práci. Vždy je vo vnútri u lekára minimálne polhodinu, niekedy aj viac. Jeho zdravotná kartotéka váži kilo a z ordinácie vychádza vždy s dvadsiatimi receptami a odporúčeniami v ruke.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/scorpiondagger-sick-cold-scorpiondagger-kenbIwSh3Q1Bm)

Klebetnica

Väčšinou je to pani v strednom veku, no nevylučuje to ani kategóriu dôchodkyňa. Akonáhle vojdeš do čakárne a náhodou ťa nepozná, nasleduje okamžitý výsluch, ktorý zahŕňa otázky kto si, odkiaľ si, čo robíš a mnoho ďalších. Musíš si dávať naozaj veľký pozor, čo prezradíš, lebo ani sociálne siete o tebe nevedia tak veľa ako táto pani. O dva dni budeš o sebe počuť, že si bol u doktora s pohlavnou chorobou, aj napriek tomu, že ty už berieš antibiotiká na angínu.

Flegmatik

Sedí v čakárni od ôsmej rána, aby sa čo najrýchlejšie vybavil, no keď ho predbehnú traja ľudia, je mu to jedno. Radšej si šetrí svoje zdravie a zbytočne sa nerozčuľuje. Akonáhle je na rade on, len sedí a až potom, čo sestrička ohlási tretíkrát „ďalší!“, tak sa uvedomí, že je na rade a ide dovnútra. Väčšinou si v čakárni číta knihu alebo len tak pozoruje okolie bez toho, aby sa zapájal do akýchkoľvek rozhovorov. Jediné slovo, ktoré od neho počuješ je „dovidenia“, keď odchádza s receptom v ruke.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/beetlejuice-waiting-room-long-line-UJR3QgkMnm7tu)

Titulná fotka: unsplash.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť