Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

V našom hlavnom meste sa sústreďuje veľa študentov a mladých ľudí, ale aj všetkých tých, ktorých sem pritiahla práca. Možno aj ty zvykneš so svojou polovičkou hútať, kam by ste mohli ísť na rande, prípadne chceš niekoho ohúriť, ale nevieš presne ako. Preto máme pre teba niekoľko tipov na zaujímavé miesta, na ktoré môžeš niekoho zobrať v Bratislave na rande.

Trochu iný bar

Klasické podniky a kaviarne už každý veľmi dobre pozná. Sú tu však aj bary, do ktorých akonáhle vojdeš, máš pocit, že si sa ocitol v nejakom inom svete. Alebo si cestoval v čase. V pozadí hrá jazz a interiér barov je ladený do štýlu z 20. rokov 20 storočia.

Barmani sa ťa opýtajú na tvoje preferencie a môžeme s istotou povedať, že ťa ohúria. Nečakaj však čapované pivko, sem sa chodí na lahodné koktejly z dielne perfektných barmanov. Môžeš si to vyskúšať v Old Fashioned Bar, The Velvet alebo Michalska Cocktail Room.

Pre milovníkov zvierat

Nebudeme ťa posielať do ZOO. V Bratislave však máš možnosť navštíviť až dve mačacie kaviarne. Ak teda vieš, že tvoja slečna či pán má rád mačky, rozhodne to nebude krok vedľa. Jedna sa nachádza neďaleko hradu, takže si to môžete spojiť s výletom na hrad a druhá sa nachádza neďaleko stanice. Kaviarne Mačinézy aj Mačkafé vrelo odporúčame.

https://www.instagram.com/p/BxxrkxzINqE/

Rastlinná džungľa

Bratislava sa pýši peknou botanickou záhradou, ktorá má ohromné skleníky. Ak sa chceš na chvíľu ocitnúť v oáze rastlín, tak ti rozhodne odporúčame vydať sa sem. Pre dospelých činí vstupné 3€, takže to nebude ani drahé rande. Potom odporúčame ísť sa prejsť ku Karloveskému ramenu a môžete si sadnúť do idylického podniku Mark Twain.

https://www.instagram.com/p/B3SMKboIPph/

Trochu iné koncerty

V prípade, že neohŕňaš nos ani nad klasickou hudbou, v budove Slovenského rozhlasu bývajú počas celého školského roka rôzne takéto koncerty. Koncerty hrá často symfonický orchester Slovenského rozhlasu, čo rozhodne stojí za zážitok, ktorý sa oplatí zažiť na vlastnej koži. Rozpis koncertov si môžeš pozrieť tu.

Manuel Nägeli, Unsplash

Výnimočná cukráreň

Neboj sa, nebudeme ťa posielať do ružovej kaviarne našej najznámejšej playmate. Ak chceš pocítiť chuť francúzskych dobrôt, tak rozhodne odporúčame cukráreň Le miam. Nájdeš ju na Špitálskej, neďaleko centra mesta. Nečakaj však desať druhov cheesecakov, ale naozajstné francúzske umenie cukrárstva.

https://www.instagram.com/p/BuYLg9CgcfC/

Galérie na dosah

Bratislava ti ponúka galérie, ktoré očaria aj človeka, ktorý práve nie je fanúšikom umenia. Napríklad, v centre mesta sa nachádzajú hneď dve, jedna z nich je Nedbalka a druhou je Kunsthalle. Obe stoja za to, aby si si ich skočil pozrieť.

Neďaleko je ešte Slovenská národná galéria, pri ktorej máš ako bonus nádhernú kaviareň Berlinka. Ďalej za mestom nájdeš Danubianu, ktorá je sama o sebe umeleckým dielom. Tieto galérie ohúria naozaj každého.

https://www.instagram.com/p/B3UbtPuIUFY/

Trochu dlhšia prechádzka

Ak si človek, ktorý sa rád prechádza a trávi čas v prírode, tak máš len na skok od mesta Horský park. Prípadne si môžeš dať prechádzku na Kamzík. A ešte tu máme jeden zaujímavý tip. Na okraji Bratislavy sa nachádza skleník s názvom Družstvo.

Je to projekt jedného milého páriku, ktorý sa rozhodol pestovať v tomto skleníku paradajky. A majú ich tam až 30 druhov! Od apríla do novembra sem môžeš prísť na samozber paradajok, no najprv im treba napísať.

https://www.instagram.com/p/B2Ls9HNIHf_/

Máš tipy na zaujímavé miesta na rande v iných mestách? Podeľ sa s nimi v komentároch a inšpiruj nás pre ďalší článok. 🙂


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť