Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 27.1.2023
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Spolu s koncom roka 2020 prichádza ten najlepší čas zrekapitulovať si tie najdôležitejšie memes odchádzajúceho roka. Bolo náročné vybrať tie najlepšie formáty z bohatej úrody, a preto sa tento článok dočká aj druhej časti.

Napriek tomu, že kvôli vírusu sme boli ochudobnení o mnohé športové a kultúrne podujatia, stihlo sa toho udiať dosť na to, aby sociálne siete mali čím žiť. Mali sme memes, na ktorých sa bavil celý svet, ale aj zopár čisto slovenských formátov. Toto je prvá desiatka najlepších memes roka 2020:

Tretia svetová vojna

Nový rok sa začal veľmi dramaticky. Američania zlikvidovali vodcu iránskych špeciálnych jednotiek, v dôsledku čoho napätie na už beztak nepokojnom Blízkom východe opäť vyeskalovalo. Tvorcovia memes v tejto udalosti videli možný zdroj tretej svetovej vojny a vymýšľali scenáre, ako by to mohlo vyzerať.

"? nechajte ma!"

Posted by EMEFKA on Saturday, January 4, 2020

Pes na snowboarde

Do bohatého registra slovenských internetových legiend pribudol ďalší hrdina. Stal sa ním muž z Michaloviec, ktorý nabúral do zaparkovaného auta a odrazil mu späťák. Čím sa ale chlapík naozaj preslávil, je jeho unikátny prejav v televíznej reportáži, kde vysvetlil, že nabúral kvôli psovi, ktorý mu vyliezol na snowboard. A dal by si polievočku!

Vinník jasný!

Posted by EMEFKA on Monday, January 27, 2020

Hmmm ?

Posted by EMEFKA on Monday, January 27, 2020

Captain America vo výťahu

Filmové marvelovky nás naďalej zásobovali výbornými meme formátmi. Tentoraz za meme vďačíme snímke Captain America: Zimný vojak a poriadne akčnej scéne vo výťahu. Kým v origináli supervojak čelí presile v mene spravodlivosti, v memes je dôvodom na bitku extra debilný vtip, ktorý kapitán vypustil. Udrel by si ho aj ty!

thought this was funny when i was 9yo from PewdiepieSubmissions

Ice Age baby

Z ťažko pochopiteľných dôvodov si v roku 2020 ľudia spomenuli na film Doba ľadová. Najviac pozornosti venovali ľudskému bábätku s menom Roshan, ktoré sa v animáku objavilo. Táto pozornosť vôbec nebola príjemná, pretože ľudia sa začali pretekať v tom, kto dieťa najviac nenávidí.

I really hate the top right one ??Credit: babyfromiceage (instagram)

Posted by I hate the baby from Ice Age on Monday, February 24, 2020

Work from home

Práca z domu sa v priebehu pandémie stala hotovým fenoménom a odkázané na ňu bolo bezprecedentné percento pracujúcich. Tvorcovia memes sa nechali inšpirovať výnimočnou situáciou a aj oni sa pustili do práce (z domu). Tak vzniklo množstvo bizarných scenárov, znázorňujúcich domácu prácu pre mnohé povolania.

Just like looper from memes

Príroda sa zotavuje

V súvislosti s celkovým „spomalením“ ľudskej aktivity, ktoré bolo spôsobené koronavírusom, sa v médiách objavili kadejaké správy. Niektoré upozorňovali na to, že vďaka ústupu ľudí sa príroda zotavuje a do Benátok sa vrátili delfíny! Memes nám ukázali, že to ani zďaleka nie je všetko!

Dobré ráno. Len hlásime, že T-rex z Karlovky, ktorý žebral cigy sa našiel až v Ružinove.Inak nezdá sa vám jeho majiteľka trocha nasrdená? Je to síce od chrbta, ale jeden nevie 😀

Posted by Marián Pavel on Wednesday, March 25, 2020

Dobrá správa pre slovenský turizmus. Oddnes už žiadna fotka panoramatická Trenčianskeho hradu bez žiráf!Ďakujeme Michal Egg

Posted by Marián Pavel on Sunday, March 29, 2020

Coffin dance

Hlavnými hrdinami meme a remixov sa stali nezvyčajní profesionáli z Ghany. Ide o tanečníkov, ktorí sú platení za to, aby niesli truhlu s nebožtíkom na pohrebe a predvádzali pri tom temperamentný tanec. Skupinka vyparádených chlapov sa v internetovom prostredí stala akýmsi moderným mementom mori.

Pointing Rick Dalton

Ak by sa rozdávali ceny pre hercov za meme formáty, Leonardo DiCaprio by bol ovešaný zlatom od hlavy až po päty. V najnovšej tarantinovke ako Rick Dalton ukazuje pred seba prstom, čo našlo uplatnenie v memes. Leo sa tak stal symbolom bystrých aj menej bystrých postrehov, ktoré každodenne zažívame.

me irl from me_irl

Swole doge and Cheems

Klasické meme Doge ani po rokoch nestráca na sile. Psík shiba tvrdo cvičil a v novom formáte sa k nemu pripojil aj troška pokrivený kamarát zvaný Cheems. Toto meme sa stalo jednoduchým a zrozumiteľným prostriedkom porovnávania dvoch vecí, najčastejšie minulosti a súčasnosti.

what did we do wrong? from dankmemes

Becoming an anime girl is my ultimate dream from Animemes

Men with a time machine

Niekedy až s odstupom rokov zistíme, ako sme sa mali v minulosti zachovať. Tento meme formát skúma činy odvážnych mužov, ktorí využili stroj času na to, aby svet spravili lepším. Alebo sa len obohatili vo svoj prospech…

Všetky naše zhrnutia roka 2020 nájdeš tu


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť