Piatok 28.1.2022
sk
Alfonz
cz
Otýlie
, Otilie

Architektúra je náročná veda, zároveň ale ide o prvotriedne umenie. Navrhnúť originálnu budovu, ktorá okamžite upúta pozornosť ľudí a vyslúži si obdiv, to nezvládne len tak niekto. Ako uvádza aj portá Gulf News, izraelské architektonické štúdio plánuje v Dubaji postaviť obrovský mrakodrap s názvom Clothespin Tower. Na tom by nebolo nič zvláštne, avšak tento mrakodrap bude zároveň originálnym umeleckým dielom. Mal by totiž mať tvar štipca na bielizeň.

Profimedia

Symbol zmierenia a nádeje

Originálny tvar vymyslel izraelský umelec Zygo a nebol zvolený náhodou, nesie totiž dôležitú symboliku. Štipec sa skladá z dvoch častí, ktoré sú spojené do jednej. Autori tak ním chcú podčiarknuť dôležitosť ľudského kontaktu, spájania, mieru, lásky a nádeje.

Mrakodrap má teda slúžiť aj ako symbol zmierenia medzi ľuďmi. Špeciálne ním architekti odkazujú na zlepšenie vzťahov medzi Izraelom a Spojenými arabskými emirátmi.

Celá stavba bude mať 170 metrov a 50 poschodí. Jej prvú časť bude tvoriť luxusný hotelový komplex s 1 200 apartmánmi, v druhej návštevníci nájdu luxusné byty, reštaurácie, komerčné priestory, nákupné centrum, umeleckú galériu, kúpele či fitness centrum. Predpokladá sa, že so stavbou by sa mohlo začať v roku 2023.

Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť