Pondelok 6.12.2021
sk
Mikuláš
, Nikolas
cz
Mikuláš
, Mikoláš,Nikolas

Do slovenských kín už čoskoro zamieri pozoruhodne vyzerajúca snímka, pri ktorej by si na svoje mohli prísť milovníci napätia aj humoru. Hororová komédia Slečna beštia vznikla pod režisérskym dohľadom schopného remeselníka Christophera Landona, ktorý má na konte dve diely úspešnej sci-fi hororovej komédie Všetko najhoršie. O čom ale bude jeho novinka?

Vrah a obeť si vymenia telá

V centre príbehu sú dve protichodné postavy: roztomilá a naivná študentka Millie (Kathryn Newton) a nemilosrdný sériový vrah s prezývkou Mäsiar (Vince Vaughn). Ich cesty sa pretnú, keď si Millie tento vrah vyhliadne ako svoju ďalšiu obeť. Lenže potom kvôli magickej kliatbe dôjde k nemilej udalosti: Millie a Mäsiar si vymenia telá!

V tele Millie je odrazu osobnosť krvilačného vraha, v tele Mäsiara osobnosť ustrašenej študentky. Ak chce Millie kliatbu zlomiť, musí sa poponáhľať. Má na to totiž len jeden deň. Ak sa jej to nepodarí, ostane v tele sériového vraha uväznená navždy. A to so sebou prináša celý rad komplikácií, keďže po Mäsiarovi ide tvrdo polícia.

Samotný Mäsiar si ale pobyt v tele mladej študentky nemôže vynachváliť, pretože teraz má šancu svoje krvavé vraždy vykonávať pod falošnou identitou. A navyše má ľahký prístup k Millieniným kamarátom a kamarátkam, ktoré čoskoro okúsia jeho besnenie.

CinemArt SK

Hororová komédia bude plná čierneho humoru

Okrem Newton a Vaughna vo vedľajších úlohách uvidíme aj Alana Rucka, Uriaha Sheltona, Kattie Finneran, Mishu Osherovich, Melissu Collazo či Celeste O’Connor. Filmov o zámene identít sme tu už niekoľko mali, ale v spojitosti s hororom tento námet získava na originalite a pôsobivosti. Christopher Landon si už navyše s úspechom vyskúšal mix sci-fi, hororu a komédie v spomínaných filmov Všetko najhoršie a Všetko najhoršie 2.

Je jasné, že s podobným princípom sa bude pracovať aj u Slečny beštie, akurát sci-fi zložka sa zamení za nadprirodzeno/mágiu. A súdiac podľa trailerov to bude dosť dobre fungovať aj tu. Plusom je evidentne vydarené obsadenie ústrednej dvojice.

Kathryn Newton síce nie je taká známa, ale svoje herecké kvality už dokázala vo viacerých nezávislých filmoch, no a Vince Vaughn je ostrieľaný klasik, ktorý si svoju rolu evidentne užil. Pokiaľ teda dostaneme hororovú komédiu, ktorá bude mať úroveň Landonovho Všetko najhoršie, tak budeme z kina odchádzať spokojní. To by totiž znamenalo, že dostaneme sympatickú oddychovku, v ktorej bude fungovať humor aj nejaké to napätie.

A zdá sa, že snímka sa naozaj podarila, keďže zahraničné recenzie hovoria o výborne natočenej a zábavnej žánrovke! Návštevu kina teda rozhodne nevynecháme. Slečna beštia začne svoju púť po slovenských kinosálach už 29. júla 2021. Film mal do našich kín doraziť už minulú jeseň, ale kvôli pandémii ho uvidíme až teraz.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť