Piatok 28.1.2022
sk
Alfonz
cz
Otýlie
, Otilie

Totalitná Severná Kórea patrí k najhorším miestam na svete. Vládne jej strach a bizarné a absurdné zákony, o ktorých sme ťa informovali aj na EMEFKA. Naposledy si vodca Kim Čong-un vymyslel, že dá stopku účesu zvanému mullet a skinny džínsom. Tie sú podľa neho prejavom kapitalistického životného štýlu. Prešlo len pár dní a portál LADbible informoval o poprave muža menom Lee, ktorý žil v severokórejskej provincii Gangwon.

Dôvodom bolo, že sa uňho našli CD nosiče a USB disky s filmami a hudbou z Južnej Kórei. Tie následne predával ďalším ľuďom. Lee bol popravený popravnou čatou priamo pred očami svojej rodiny. Severná Kórea následne vydala vyhlásenie, v ktorom dôrazne varovala občanov pred vykonávaním podobných činností.

Profimedia

Za filmy a hudbu trest smrti

Podľa predstaviteľov krajiny išlo o prejav „antisocialistického konania“. „V minulosti boli podobní ľudia poslaní do pracovných či reedukačných táborov,“ píše sa vo vyhlásení. „Je však omylom myslieť si, že za antisocialistické konanie dostanete miernejší trest!“

Lee sa podľa nich podieľal na činnosti, ktorá mala za cieľ zničiť socializmus v Severnej Kórei tým, že medzi ľuďmi rozširoval nosiče s kapitalistickými materiálmi. Leeho rodina bola podľa niektorých zdrojov deportovaná do pracovného tábora. Ich susedia nad osudom rodiny ronili slzy, museli tak však robiť nenápadne.

Ak by ich totiž odhalili, mohli by ich odsúdiť za sympatie k reakcionárskym kriminálnikom a poslať do pracovných táborov. Trest nehrozí len tým, ktorí podobné filmy či hudbu prechovávajú a šíria, ale aj tým, ktorí o tom vedia a nenahlásia to. Za to môže byť dotyčný odsúdený na sedem rokov väzenia.

Shutterstock

Čítaj ďalej: Severná Kórea zakázala účes mullet a džínsy


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť