Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Na adresu cirkví často zaznieva kritika, že sú príliš konzervatívne, nedržia krok s dobou a nedokážu si vybudovať puto s mladými ľuďmi. Našťastie, aj na Slovensku sa nájdu duchovní, ktorí sa neboja priznať k tomu, že sú modernými ľuďmi.

Otec Peter Iľko, gréckokatolícky farár v Ľutine (okres Sabinov), počas svojej online kázne na Facebooku určite mnohých prekvapil. V monológu, objasňujúcom pravú podstatu veľkonočných sviatkov, totiž spomenul hneď niekoľko hrdinov od Marvelu a DC Comics. Ich mená zaznejú krátko po druhej minúte videa.

Ježiš Kristus vs. Avengers

Ježiš Kristus vs. AvengersViac v homílii.. ?

Posted by Pútnické centrum v Ľutine on Tuesday, April 6, 2021

Staršie generácie, ktoré mali možnosť sledovať online prenos, možno zostali zaskočené a určite by stálo za to vidieť ich prekvapené tváre, keď sa v kázni objavili komiksové postavy. Nepochybne ale išlo o príjemné prekvapenie a osvieženie, čo dokazujú aj pozitívne reakcie na Facebooku.

„Superman, šak to je – jak zasvieti očami, tak všetko prepálil. A obyčajný Batman ho zabil. Netopier. To topier? Ne topier.“

Treba povedať, že náboženské podobenstvá a komiksovky často idú ruka v ruke. Hoci to v tejto kázni nezaznelo, mohli by sme pokračovať tým, že Black Widow a Iron Man, ktorí sa obetovali pre záchranu druhých v Avengers: Endgame, sú vzorom rovnakej obety, ako podstúpil Ježiš Kristus v biblických príbehoch.

„Keby ste ma chceli niektorí skúšať, tak áno – pozerám už aj Falcona a Winter Soldier.“

Podobných paralel by sme našli určite viac a nemusíme si ich ani vymýšľať sami. Superhrdinské filmy, ktoré pre DC natočil režisér Zack Snyder, obsahujú množstvo (dosť okatej) náboženskej symboliky a biblických referencií, vďaka čomu sa stali terčom vtipov.

Zdroj: facebook.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť