Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Mnohí z nás neprežijú noc bez toho, aby sa im niečo zaujímavé neprisnilo, a často sú to zvláštne veci, o ktorých význame na druhý deň uvažujeme. Ľudia sa však pri tejto téme delia na dve skupiny.

Niektorí skutočne veria tomu, že sny majú význam a niečo nám naznačujú, iní tomu neveria. Mnohí vedci sa však zhodujú, že snívanie sprostredkuje konsolidáciu pamäti a reguláciu nálady a je to proces podobný nočnej „psychoterapii“.

Snívanie ako také vyvoláva množstvo otázok. Možno si aj ty už rozmýšľal nad tým, prečo sa nám sníva stále o tom istom, alebo čo znamená, keď vo sne stále skončíš ako bezzubý alebo mŕtvy. Tejto téme sme sa venovali už aj v predošlom článku, toto je jeho pokračovanie. Čo nám naznačujú tieto sny a aký je ich možný význam?

1) Povodeň

Voda ako živel je vždy spojená s emóciami a citmi. Napríklad, búrlivá voda môže znamenať, že sa zmietame v emočnej kríze. Povodeň ako taká vyjadruje ťažké životné obdobie a momentálnu túžbu sa na chvíľu odsťahovať alebo ukryť sa pred svetom.

ArtCave Maniac /EMEFKA

2) Lietanie

Sny o lietaní môžu byť vzrušujúce a oslobodzujúce, no pre tých, ktorí sa boja výšok, aj pomerne desivé. Podľa Tonyho Crispa, autora knihy Dream Dictionary, majú dva odlišné významy. Môžu znamenať pociťovanie slobody a nezávislosti, na druhej strane môžu naznačovať túžbu uniknúť.

3) Nevera

Sny o manželovej či frajerovej nevere môžu byť poriadne nepríjemné. No väčšinou neznamenajú skutočnosť, že to tak je. Podľa psychológov skôr naznačujú tvoje problémy s dôverou, lojalitou a komunikáciou vo vzťahu.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4) Hady

Ak sa ti sníva o tomto plazovi, tak by si to podľa profesionálneho analytika na sny nemal ignorovať. Sen o hadovi môže naznačovať jedovatý prvok, zlého človeka alebo zdravotný problém. Ak je had nebezpečný, v tvojom živote je agresor, ktorého sa potrebuješ urýchlene zbaviť. A naopak, ak ten sen nevyvolával strach, zatiaľ daný problém nie je veľký a taký akútny.

5) Oheň

Výjavy o ohni naznačujú túžbu, vášeň, ničenie, očistenie, premenu alebo hnev. Ak máš ten oheň pod kontrolou, symbolizuje to zmenu, že niečo staré odchádza a nové prichádza. Ak teba a ešte niekoho obklopuje oheň, vyjadruje to silné puto a spojenectvo medzi vami.

Ak horíš ty sám, odôvodňuje sa to tým, že sa tvoj temperament vymkol spod kontroly alebo ťa niečo vnútorne zožiera. Keď vo sne ten oheň sám hasíš, môže to znamenať, že sa ti s vynaložením veľkého úsilia podarí prekonať budúce prekážky.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6) Expartner

Sny o bývalých nezvyknú byť príliš príjemné a zvyčajne odrážajú to, čo sa deje s nami, nie konkrétne vo vzťahu s nimi. Ak sa ti sníva o prvom frajerovi/frajerke, môže to značiť, že sa v súčasnom vzťahu nudíš, nemá to šťavu a teba to už nebaví. Väčšinou prvá láska totiž znamenala dobrodružstvo a vzrušenie, ktoré ti asi momentálne chýba, a preto sa s ňou teraz stretávaš vo svojich snoch.

Sny o nedávnom rozchode zvyčajne vyjadrujú, že sa ti podvedomie snaží pomôcť prekonať tento rozchod. Môže sa ti taktiež snívať, že tvoj bývalý prosí o odpustenie, no odborník varuje, že to môže byť veľmi vzdialené od skutočnosti. Tento sen totiž väčšinou odzrkadľuje tvoje prianie, nie skutočnosť.

7) Autonehoda

Nemusí to byť nevyhnutne proroctvo, i keď sa mnohí po takýchto snoch boja čo i len vstúpiť do auta. No v skutočnosti majú sny o autách a šoférovaní veľa spoločného s kontrolou a tým, koľko jej v živote máme. Konkrétne autonehoda môže byť varovným signálom, že niečo v našom živote nie je v poriadku a nedokážeme to ovládať.

ArtCave Maniac / EMEFKA

8) Veľmi potrebuješ ísť na WC, no nemôžeš nájsť toaletu

Toaleta je miesto, ktoré k životu všetci potrebujeme, a jej návšteva je pre nás nevyhnutnosťou. Ak vo sne nevieš nájsť WC, môže to znamenať, že sa bojíš svetu vyjadriť nejakú svoju potrebu. A taktiež to môže upozorňovať na to, aby si venoval viac času a pozornosti sám sebe. Keď sa ti sníva len o tom, že ti treba cikať, znamená to, že sa o chvíľu prebudíš, pretože reálne potrebuješ ísť na WC.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť