Pondelok 6.12.2021
sk
Mikuláš
, Nikolas
cz
Mikuláš
, Mikoláš,Nikolas

Austrálčanka Natasha Darcy si zrejme nerobila príliš veľké starosti, či jej zločin niekto odhalí. Alebo bola nesmierne naivná. Do internetového vyhľadávača Google totiž napísala veľavravnú otázku: „Ako spáchať vraždu?“ No a teraz ju za vraždu naozaj odsúdili, ako informuje portál LADbible.

Darcy súd uznal vinnou z vraždy jej partnera Mathewa Dunbara, ku ktorej došlo ešte v roku 2017. Motívom mal byť veľký Dunbarov majetok, hlavne 3,5 miliónová farma, ktorá by po jeho smrti pripadla práve Darcy. Natasha polícii spočiatku tvrdila, že svojho partnera našla v posteli s plastovým vreckom na hlave a polícii sa snažila nahovoriť, že Dunbar proste spáchal samovraždu. Muži zákona boli ale skeptickí.

Na internete hľadala rôzne spôsoby vraždy

Darcy ich však presviedčala, že v poslednej dobe jej partnera trápili finančné ťažkosti a dokonca naznačila, že „mal problém so svojou neistou sexuálnou orientáciou“. Tvrdila tiež, že v minulosti bojoval s depresiami a objavovali sa uňho samovražedné sklony.

Pri pitve sa prišlo na to, že Dunbarove telo obsahovalo niekoľko liekov, ktoré ho mali adekvátne „oblbnúť“. Vyšetrovatelia mali za to, že Darcy Dunbara nadrogovala a následne ho pomocou plastového vrecka udusila. Polícii navyše nedalo veľa práce a zistili, že Natasha si niekoľko týždňov pred Dunbarovou smrťou na internete prezerala rôzne metódy vraždy.

Shutterstock

Na internete hľadala informácie o rôznych jedoch a chcela vedieť, aké množstvo človeka spoľahlivo zabije. Darcy si chcela verziu o samovražde poistiť a svojej kamarátke ponúkla 20-tisíc dolárov za to, že potvrdí, že Dunbar trpel silnými depresiami a mal sklony k samovražde. Natasha Darcy svoju vinu až do konca popierala, ale dôkazov proti nej bolo viac než dosť. Rozsudok: „Vinná!“ teda nikoho neprekvapil.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť