Pondelok 6.12.2021
sk
Mikuláš
, Nikolas
cz
Mikuláš
, Mikoláš,Nikolas

Väčšina pravých knihomoľov zápasí s problémom, ako si zo záplavy úžasných knižných sérií vybrať tú pravú. Preto sme vám v našom prvom článku predstavili 6 knižných sérií, ktoré si zamilovali čitatelia po celom svete.

No šesť sérií je pre náruživého knihomoľa žalostne málo, a tak vám dnes predstavíme ďalších 6 skvelých tipov na knižné série z vydavateľstva Slovart, ktoré sú primárne venované tínedžerom, no rovnako (ak nie viac) si ich užije aj dospelý čitateľ.

Poctivé detektívne pátranie v podaní Holly Jackson

Knihy Ako nájsť vraha a Dobré dievčatá končia zle sú prvé dve časti vynikajúcej detektívnej trilógie plnej sympatických postáv, poctivého vyšetrovania, nečakaných zvratov a temných tajomstiev. V prvej časti si násťročná Pipa posvieti na päť rokov starý prípad vraždy stredoškoláčky Andie Bellovej a v druhej vyšetruje podozrivé zmiznutie Jamieho, chlapca, ktorého pozná celý život. Pátraním však vystavuje seba aj svojich blízkych smrteľnému nebezpečenstvu.

Táto séria zaujme každého správneho fanúšika detektívok a zostane s ním ešte dlho po dočítaní.

Knižnú sériu Ako nájsť vraha si objednáš tu.
Mona Rose/EMEFKA

Krutý magický svet v podaní Holly Black

Holly Black, jedna z najúspešnejších autoriek YA literatúry súčasnosti, odštartovala v novej trilógii príbeh o manipulácii, kráse i krutosti sveta mágie a nevyspytateľných vášňach. Táto veľkolepá Férska sága obsahuje kruté, no charizmatické postavy, nepredvídateľné zvraty a drsný magický svet, ktorý si okamžite zamiluje každý fanúšik young adult fantasy literatúry.

Rozhodne je to jedna z tých sérií, ktoré sa vám zaryjú pod kožu.

Knižnú sériu Férska sága si objednáš tu.
Tess Slašťanová/EMEFKA

Baletná dráma v podaní Sony Charaipotra a Dhonielle Clayton

Knihy Tiny Pretty Things a Shiny Broken Pieces sú súčasťou skvelej dilógie z baletného prostredia. Dramatický príbeh je plný závisti, intríg, tajomstiev, tvrdej driny, závislostí, šikany či dokonca sexuálneho obťažovania a odohráva sa na prestížnom konzervatóriu v New Yorku.

Na motívy tejto série nakrútila spoločnosť Netflix rovnomenný seriál, ktorý je už na tejto službe dostupný.

Knižnú sériu Tiny Pretty Things si objednáš tu.
Mona Rose/EMEFKA

Mysteriózne dobrodružstvo v podaní Victorie Schwab

Victoria Schwab, úspešná autorka mnohých svetových bestsellerov, napísala hrôzostrašné dobrodružstvo ideálne pre malých milovníkov sci-fi a fantasy. S knihami Mesto duchov a Tunel z kostí sa ponoríte do sveta duchov, prízrakov a zjavení a odhalíte tajomné zákutia svetov, o ktorých ste nemali ani tušenia.

Táto milá duchárska middle-grade séria jednoznačne poteší každé desať- až pätnásťročné dieťa, no rovnako si ju užijú aj ich rodičia.

Knižnú sériu Cassidy Blake si objednáš tu.
Mona Rose/EMEFKA

Retteling na Krásku a zviera v podaní Sarah J. Maas

Sarah J. Maas, autorka megaúspešnej série Trón zo skla, v roku 2015 prekvapila svojich fanúšikov novou a rovnako vynikajúcou sériou zo sveta férov – Na dvore z tŕňov a ruží. Prvý diel tejto fantasy série je retteling na Krásku a zviera, ďalšie diely idú trochu inou cestou, no rovnako fascinujúcou a pútavou. Čitatelia sa môžu tešiť na akčné scény, epické boje, charizmatické postavy a zamotané vzťahy.

Séria obsahuje explicitné sexuálne scény, takže ju odporúčame čítať starším a skúsenejším čitateľom.

Knižnú sériu Na dvore z tŕňov a ruží si objednáš tu.
Tess Slašťanová/EMEFKA

Kultová fantasy séria v podaní Leigh Bardugo

Kultová fantasy séria autorky Leigh Bardugo je plná akcie, odvahy, intríg a nevyspytateľnej moci. Vo svete gríš, jedinečnom univerze, ktoré autorka vytvorila, totiž nič nie je také, ako sa zdá. Čitatelia sa môžu tešiť na zamotaný príbeh, prepracovaný svet, fascinujúce magické schopnosti a komplikované vzťahy medzi postavami. Táto fantasy séria chytila za srdce milióny fanúšikov z celého sveta.

Na motívy autorkiných kníh zo sveta gríš nakrútila spoločnosť Netflix seriál s názvom Shadow and Bone, ktorý je už na tejto službe dostupný.

Knižnú sériu Griša si objednáš tu.
Mona Rose/EMEFKA

Bonus: Legendárna fantasy v podaní Terryho Pratchetta

Obľúbená fantasy séria Úžasná Plochozem momentálne vychádza vo vydavateľstve Slovart v reedícii s novou obálkou. Spomínali sme ju už v našom prvom článku, no odvtedy vyšli ďalšie dva legendárne diely – Čaroborci a Čarovné práva, ktorým nechýba starý dobrý pratchettovský humor.

Táto vtipná a satirická fantasy paroduje diela velikánov literatúry aj motívy z mytológie, folklóru, rozprávok či bežného života.

Knižnú sériu Úžasná Plochozem si objednáš tu.
Mona Rose/EMEFKA

Dúfame, že vám náš výber pomohol s inšpiráciou na nové čítanie a že vám knižky pomôžu aspoň na chvíľku uniknúť z reality. Už tradične vám prajeme príjemný relax pri knižke.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.


Ako hodnotíš tento článok?

Monika Ružová
Som vášnivá knihomoľka, šialená zberateľka kníh, Funko Pop figúriek a nadšená filmová a seriálová fanúšička. Čítam všetko od Young Adult, fantasy cez trilery a horory až po spoločenské romány a detské knihy. V mojich článkoch na EMEFKA sa teda zameriavam práve na literatúru a svet s ňou spojený.

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť