Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Aplikácia sa nazýva Snapcrap a umožňuje ľuďom nahlasovať ľudské a zvieracie výkaly uprostred ulíc. Mestá sa žiaľ musia vysporadúvať aj s takýmito nepríjemnosťami. U nás sú to neporiadni vodiči, ktorí stoja na cyklistických chodníkoch a v San Franciscu výkaly.

Namiesto nadávania, sa Sean Miller rozhodol s tým niečo urobiť, a tak vytvoril aplikáciu, ktorá má pomôcť obyvateľom mesta s odstraňovaním nežiadúcich výkalov. Akonáhle obyvatelia pri prechádzke mestom narazia na takýto nepekný výjav, môžu ho odfotografovať do aplikácie, spolu s presnou lokáciou miesta.

Následne je informácia odoslaná priamo na Oddelenie verejných prác San Francisca, ktoré výkal vyčistí a prinavráti tak mestu čisté ulice.

metro.co.uk

„Takmer každý, kto tu žije, je zvyknutý vidieť v uliciach ľudské a zvieracie výkaly akoby to je niečo prirodzené,“ vysvetľuje autor aplikácie

Aplikácia je inšpirovaná nielen čo sa názvu týka, Snapchatom. Namiesto ducha je v logu silueta podobná emoji h*vnu. Rovnako ako snapchat využíva aplikácia výraznú, žltú farbu. Čo je smutné a dobré zároveň je fakt, že denne sa na Snapcrap prihlási 200 až 300 nových užívateľov.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dog-pink-ice-cream-26gsseT0I9Mt0mtuo)

San Francisco má veľký problém s nečistými ulicami, čo je dopad veľkého množstva ľudí bez domova v uliciach. Preto sa rozhodlo tento problém riešiť. Založili “Poop Patrol“, teda h*vnovú hliadku, ktorá pozostáva z piatich zamestnancov verejných prác a ich prácou je čistenie ulíc. Okrem aplikácie môžu ľudia nečistoty nahlasovať aj na telefónnom čísle 311. Mesto dostáva približne 1300 podnetov mesačne na vyčistenie ulíc od výkalov.

Zdroj: cnet.com, metro.co.uk
Titulná fotka: Mathias Lövströmfreestocks.org 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť